Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / İnternet / 2015’in İkinci Çeyreğinde Facebook Gelir Tablolarını Açıkladı

2015’in İkinci Çeyreğinde Facebook Gelir Tablolarını Açıkladı

Haziran ayının geride kalmasının ardından, büyük teknoloji şirketleri mali bilançolarını yavaş yavaş açıklamaya başladı. Geçen senenin aynı dönemi ile bu dönemin kıyaslamasını yapabilmek adına en iyi şekilde görebildiğimiz bu sonuçlar ile firmaların kat ettikleri yolu görebilmenin yanı sıra elde ettikleri kar oranlarını da izleyebiliyoruz.

facebookun-reklam-gelirleri-artti

Teknoloji devleri, 2015 yılının ikinci çeyreğinde birer birer mali tablolarını açıklamaya başladı. Piyasa değerlerine göre hesaplanan gelir gider tablolarıyla Facebook da mali durumunu açıkladı.

Facebook büyük bir gelişme göstererek çok daha geniş kitlelere ulaşmaya başladı. Şu an 1,5 milyar insanın Facebook ile ilgilendiği düşünülecek olursa, tahminlerin üzerindeki büyüme çok da şaşırtıcı değil.

Geçen senenin aynı dönemindeki rakamlara göre bu sene 4,04 milyar dolarlık bir gelir ile %39’luk bir büyüme gösterdi. Facebook 719 milyon dolar net kar elde ederek, günümüzün en büyük teknoloji devi şirketler içerisinde tepeye oynamanın keyfini sürüyor.

1429771952_facebook-para

%39’luk bir artış olmasına karşın net karı % 9,1 azalan Facebook, geçen senenin aynı dönemi ile günümüz koşulları kıyaslandığında bir gerileme yaşadı. Ancak büyüme artarken net karın sorun oluşturmasının en büyük nedeni doların tahminin üzerinde güçlenmesi.

Dolar bu kadar fırlamamış olsaydı şirketin büyümesinin % 39 değil % 50 olacağını belirten Facebook, borsa da bir düşüş yaşadı. Yine de firmanın çok büyük bir kar marjına sahip olduğunu unutmayalım.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Google’dan Bedava İnternet

İnternet ve bilgisayar teknolojisi kesinlikle günümüzde en hızlı gelişen teknoloji konumunda bulunuyor.  Bu kadar hızlı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.