Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Eğitim / 8 Haziran’da Öğretmenlerden Ek Ders Ücreti Kesilecek Mi?

8 Haziran’da Öğretmenlerden Ek Ders Ücreti Kesilecek Mi?

7 Haziran Pazar günü yapılacak olan genel seçimler ülkedeki hemen her kesim için heyecanlı bir bekleyiş yarattı. Herkesin gözlerini merakla çevirdiği seçimlerin ertesi günü, 8 Haziran’da okullar tatil edildi. Gerekçe ise, seçim sonuçları 7 Haziran günü açıklanırken erken saatlerde bitemeyeceği…

Pazar günü oy verme işlemi yapıldıktan sonra sandıkların sayılması da üzerine eklenince, okulların ertesi gün ders işlemeye hazır hale getirilmesi imkansız hale geldi. E durum da böyle olunca, pazartesi günü tatil ilan edildi.

7445

Tatil herkes için güzel bir haber olsa da, öğretmenler için kafalarda bazı soru işaretleri bıraktı. 8 Haziran günü resmi bir durumdan dolayı okullar tatil edildiğinden, o gün için belirlenen ek ders ücretlerinin kesilip kesilmeyeceği merak konusuydu.

Konuyla ilgili açıklamalar Bakan Nabi Avcı tarafından geldi. Resmi gazetede yayınlanmış olan bildiriyi göz önüne alarak açıklamada bulunan Bakan Avcı, öğretmenlerin 8 Haziran Pazartesi günü yapılacak olan tatilde ek ders, ders niteliğinde yönetim, aylık karşılığı ders gibi durumlarda görevini yapmış sayılacağını belirtti.

kadin-ogretmenler-ne-tur-mobbinge-maruz-kaliyorlar-36577

 

Böylece, tatil ilan edilen pazartesi günü yapılması gereken derslerin ders ücretlerinin öğretmenlerden kesilmeyeceği ve öğretmenlerin bu ücretleri temin edebileceği belirtilmiş oldu.

Sevindiren bu haber ile gönül rahatlığıyla tatilin tadını çıkaracak olan öğretmenler, seçim öncesinde akıllarda beliren sorularına da bir cevap bulmuş oldu.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

MEB Kavrama Testleri ile Sınavlara Hazırlık Yapın

Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenen kazanımlar 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar düzeylerinde kazanım kavrama testleri olarak MEB tarafından yayımlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.