Acil Para Lazım

0
504 görüntülenme

Paraya ne zaman ihtiyaç duyacağımız belli olmaz. Beklenmedik bir anda kaza yapabiliriz, dükkanda işler kesatlaşır, çalıştığınız firmada rüzgar tersine dönebilir maaşlar yatmayabilir. Hayırlı işler aniden çıkabilir. Ev – araba almak isteyebilirsiniz. Kefil olduğunuz biri borcunu ödemeyip sizi yüklü miktarda ödeme ile karşı karşıya bırakabilir.

Acil para lazım olduğunda ilk çalacağınız kapı aile fertleriniz olsun, yakın dostlar, aile dostları, eski arkadaşlar. Elde değerli bir eşya, araba, ev, arsa, dükkan varsa bunlarda acil satılabilir. Tabi burada değerinin altında satmak gerekli acil para lazım olduğu için. Yastık altı birikimleri altın, bilezik, küpe kuyumcularda nakite çevrilebilir. Kuyumcuya gitmeden internetten dünkü altın fiyatları bilgisine bakılarak çok değerinin altına verilmemeli. Ufak miktarlardaki ihtiyaçlar için kredi kartından taksitli avans çekme olabilir. Daha yüksek miktardaki ihtiyaçlar için bankalardan kredi çekilebilir. Burada faiz olayına dikkat etmek gerekli. Katılım bankaları bunu farklı yollarla caiz hale getirebiliyor.

Acil nakit lazım olduğunda uzak durulması gereken seçenekler ise internette senet yada farklı kağıtlara imza attırılarak borçlandıran kişiler – kurumlar – tefeciler olmalı. Yorumlara telefon numaralarını bırakıp paraya ihtiyacı olan arasın yardımcı olunur tarzındaki ilanlara, mesajlara ilerde başımızın ağrımaması için kesinlikle itibar edilmemeli.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.