Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / Akıllı Telefonlara Zam Geliyor

Akıllı Telefonlara Zam Geliyor

Akıllı telefonlardan sanki lüksmüş gibi ÖTV (özel tüketim vergisi) ücreti alınmaya devam ediyor biliyorsunuz. Önümüzdeki yıl ise yetkililerden müjdeli! haber geldi. 2015 yılında akıllı telefonlar da dahil olmak üzere %10 ile %15 arasında bir zam gelecek. Bu zam ÖTV nin artırılması sonucu oluşacak.

Akıllı Telefonlara Zam Geliyor
Akıllı Telefonlara Zam Geliyor

İlk başlarda sadece lüks ürünler için alınması planlanan bu vergi günümüzde televizyon, otomobil, cep telefonu gibi bir çok elektronik üründen alınır olmuştur.

Şimdi bu verginin de artırılacak olması akıllı telefon alacakların bir kez daha düşünmesine neden olacak gibi görünüyor. Özellikle yurt dışından ithal olarak getirilen telefonlarda bu uygulamaya gidilecek olması LG, Samsung ve Apple gibi firma ürünlerinin de fiyatlarının artacağının göstergesi olmuş oluyor.

 

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Dünyanın En Hızlı Elektrikli Arabası İçin Hazırlıklar Başladı

                Son zamanlarda teknolojinin yetiştiği konulardan biri de elektrikli otomobil üretimidir. Bu elektrikli otomobil sektöründe ...

2 Yorumlar

  1. Bence çok yanlış ben 7 ayda bir tel değişiyorum. iPhone 6 alacaktım şimdi 1 milyar daha fazla mı verecem? Yeter herşeyden vergi alır oldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.