Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / Android 5.0 Lollipop

Android 5.0 Lollipop

Google un en son Android versiyonuna verdiği isim Kitkat idi. Şimdi yakın zamanda çıkacak Android 5.0 isminin ise Lollipop olacağı söylenmekte. Aslında Android in tüm versiyon isimleri bir yiyecekle beraber anılmakta idi. Lollipop olması çok da yadsınmaz. Ayrıca Android versiyonlarının alfabetik olarak harf sırasını da takip ettiğini söylemek gerekir.

Android 5.0 Lollipop
Android 5.0 Lollipop

1.1 Astro
1.2 Bender
1.5 Cupcake
1.6 Donut
2.0/2.1 Eclair
2.2 Froyo
2.3 Gingerbread
3.0/3.1/3.2 Honeycomb
4.0 Ice Cream Sandwich
4.1 /4.2/4.3 Jelly Bean
4.4 KitKat

Android 5.0 Lollipop
Android 5.0 Lollipop

Yani yeni versiyon L harfiyle başlayacak ve bir yiyecek ismi olacak Lollipop ise bence gayet uygun. Bu versiyonla hem kullanıcı arayüzünde büyük değişikliklere gidileceği hem de içereceği yazılımların da daha işlevsel olacağı bekleniyor.

Android 5.0 Lollipop güncellemesini muhtemelen S4 ve daha sonrasında çıkmış telefonlar alacak. S3 ve daha öncesinde piyasaya çıkan telefonlar ise yeni versiyonları alamayacak. Tabi büyük bir sürpriz olmazsa.

Android 5.0 Lollipop un Google un yeni ürünleri Google Glass ve giyilebilir ürünleriyle de tam uyumlu olacağı tahmin ediliyor.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Windows 10 Mobil Güncellemesi Ertelendi Mi?

Windows 10 Mobil Güncellemesi Ertelendi Mi?

2015 yılının sonlarına yaklaşırken, yıla damgasını vuran teknolojik olaylar arasında elbette ki Microsoft’un Windows 10 ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.