Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / Asus Telefonlar Sonunda Android 5.0 Güncellemesi İle Tanıştılar

Asus Telefonlar Sonunda Android 5.0 Güncellemesi İle Tanıştılar

Akıllı telefonları işletim sistemlerinde güncellik esası aranıyor. Çünkü her yeni uygulama, ya da mevcut uygulamaların güncel sürümleri, kendilerini destekleyen işletim sistemlerinden istiyorlar. Bu nedenle de güncel işletim sistemlerinin önemi artıyor.

asus-zenfone5-lollipop5

İOS bu konuda pek de dertli değil; çünkü İOS güncellemesi gelir gelmez, tüm Iphone cihazlara bu sürüm ulaşıyor ve cihazlar son sürüm işletim sistemi ile donatılıyor. Ancak Android, bu noktada cihazların markalarına ve modellerine bağlı kaldığı için aynı seriliği gösteremeyebiliyor. Son olarak Asus’un da Android 5.0 sürümüne kavuşması, bu cihazlardan kullanan kullanıcıları da memnun etti gibi görünüyor.

Akıllı telefon dünyası, her ne kadar son zamanlarda Android M üzerinde kafa yorsa da, bu işletim sistemi o kadar da kısa zamanda çıkmayacak gibi duruyor. Birçok cihazın Android Lollipop güncellemesine bile yeni yeni kavuştuğu düşünüldüğünde, yeni bir işletim sistemi için henüz daha zaman var diyebiliriz.

asus-zenfone-android-5-0-lollipop-yayinlandi-7368970_x_o

En nihayetinde Asus cihazlarının da Android 5.0 güncellemesini aldığı bu günlerde, Asus Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü Bora Aras tarafından da bir bilgilendirme geldi. ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6 akıllı cihaz kullanıcılarının bundan itibaren Android 5.0 güncellemesini cihazlarına indirebileceklerini ifade eden Aras, önümüzdeki süreçte diğer Zenfone cihazlar için de aynı hizmeti sunacaklarını belirtti.

Şu an için web üzerinden indirilebilen yeni sürüm, önümüzdeki günlerde kablosuz şekilde de cihazlara yüklenebilecek.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Nintendo Switch Online Playstation Plus’a Rakip Oluyor

Günümüz dünyasında teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte başta gerek eğlence amaçlı gerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.