Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Tanıtım / Bebek Arabası Seçiminde Olmazsa Olmazlar

Bebek Arabası Seçiminde Olmazsa Olmazlar

Bebek arabası modelleri içerisinde yer alan travel sistem bebek arabası, en çok tercih edilen modeller arasındadır. Hem konforlu ve güvenilir olması hem de ebeveynleri ayrı bir ana kucağı alma maliyetinden kurtarması sayesinde travel sistem bebek arabaları kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bebeğin doğduğu andan itibaren rahat ve güvenli bir şekilde taşınması için tasarlanan bebek arabalarının seçiminde dikkatli davranılması, bebeğinizin güvenli ve sizin taşıma esnasında rahat edebilmeniz için oldukça önemlidir.

Bebek arabası seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk kural güvenliktir. Bebek arabalarının hafif olması için dayanıksız ve kalitesiz metallerden yapılması araba kullanım aşamasının kısa olmasının ve bu süreç içerisinde arabanın sarsıntıları daha fazla hissetmesi, bebeğin güvensiz ortamda taşınması gibi birçok problem doğurmaktadır. Bu nedenle bebek arabasının iskeletinin dayanıklı, sağlam ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun yanında bebek arabasında beş nokta emniyet kemeri olmasına ve bu emniyet mekanizmasının çocuk tarafından kolay açılabilir olmaması da aranılan öncelikli kriterler içerisinde yer almalıdır.

Bebek arabalarının bebek dört yaşına gelene kadar kullanılması, arabanın konfor düzeyinin maksimum seviyede olmasının gerekliliğini de arttırmaktadır. Bu nedenle bebek arabalarında aranılacak özelliklerden bir tanesi de konfordur. Bebek arabasının sırt dayanağının bebeğin rahat bir pozisyonda oturmasına olanak sağlamanın yanında tam yatar pozisyona gelmesi de gerekmektedir. Arabanın oturma şiltesinin kalın olması, sırt kısmının farklı pozisyonlara göre ayarlanabilmesi, tentesinin kademeli olarak ayarlanabilmesi, ön kısmında bar veya tepsinin yer alması bebeğinizin konforlu taşımanız için aranacak özellikler arasındadır. Ayrıca arabanın kumaşının kolay temizlenebilir ve terletmeyen bir malzemeden yapılmış olması konfor ve hijyen açısından önemlidir. Bu sebeple kumaş tercihinde takıp çıkarılabilen kumaşların tercih edilmesi en ideal seçim olmaktadır.

Bebeğinizi taşırken arabayı kontrol altında tutabilmeniz ve bebeğinizin sarsıntıları en az seviyede hissetmesi için seçeceğiniz arabanın manevra kabiliyetinin yüksek olması gerekmektedir. Küçük ve sert tekerleği olan ve amortisörsüz bebek arabaları, taşıma esasında oluşan en ufak sarsıntıyı bile bebeğinize hissettirir. Bu da bebeğinizin huzursuz olmasına neden olur. Ancak büyük tekerlekli arabalar yoldaki bozukluklardan kaynaklanan sarsıntıları bebeğinizin hissetmesini engeller. Tekerleklerin havalı ve amortisörlü olması ise kaldırım ve basamaklarda arabayı rahatlıkla ve bebeğinizi huzursuz etmeden kullanabilmenize olanak sağlar. Bebek arabası seçerken size yapılan tanıtımlarda tekerleklerde bu özelliklerin olmasına dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

En İyi Elektrikli Süpürge Seçenekleri

Evdeki hijyeni sağlamak aslında sanıldığı kadar zor değil. Her gün düzenli olarak uygulanabilecek birkaç ufak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.