Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Eğitim / Bilişim Okulu Açılıyor

Bilişim Okulu Açılıyor

Doğa koleji İntel firması ile bir işbirliği yaparak bilişim teknolojilerini kullanan bir eğitim sistemi için start verdiler. Buna göre öğrencilerin kullandığı tüm ders içerikleri ve materyaller dijital ortamda olacak. Öğrenciler hem teknolojiyi kullanmayı öğrenecekler, hem derslerini bilişim teknolojilerinin nimetlerini kullanarak görecekler hem de kendileri yazılım geliştirebilecekler.

Bütün bunların olabilmesi için ise öğretmen ve öğrenciler kısa bir eğitimden geçirilecek ve bilgi teknolojilerindeki eksiklerini giderecekler.

Özellikle ülkemizde teknolojiyi çok güzel tüketiyoruz ama üretim olarak yani yazılım geliştirme konusunda dünya ülkeleri arasında çok gerideyiz. Her şeyiyle dışa bağımlı olduğumuz bu ortamda aslında genç beyinlerimiz de yurt dışına bilişim teknolojileri ihraç edebilecek kapasiteye sahip. Ancak bunun eğitimini veren bir kurum daha önce yoktu. Bu bakımdan Doğa kolejini tebrik ediyorum. Ama bunun sadece bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.

Bilişim Okulu Açılıyor
Bilişim Okulu Açılıyor

Milli Eğitim özellikle ortaokul çağından başlayarak meslek yönlendirmesi yapmalı ve branş okulları açmalıdır. Örneğin Bilişim Ortaokulları oluşturulmalıdır ve programlama, problem çözme ve analitik düşünme yeteneklerine sahip öğrencileri buraya yönlendirmeli ve ülkemizden de tüm dünyaya örnek olabilecek Facebook gibi, bize özgü yeni bir işletim sistemi gibi projeler üretebilelim.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

MEB Kavrama Testleri ile Sınavlara Hazırlık Yapın

Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenen kazanımlar 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar düzeylerinde kazanım kavrama testleri olarak MEB tarafından yayımlandı. ...

Bir yorum

  1. Bu tip yeteneğe ve zekaya bağlı okullar kesinlikle açılmalı bu konuda geç bile kalındı bence. Sonuçta her birey standart değildir eğitimde çeşitlilik çocukların yeteneklerini ortaya çıkaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.