Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Eğitim / Bilişim Teknolojileri Dersi Haftada 4 Saat mi Oluyor?

Bilişim Teknolojileri Dersi Haftada 4 Saat mi Oluyor?

Bilişim Teknolojileri
Bilişim Teknolojileri

Bugünlerde Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili çok iddialı bir haber ortaya çıktı. Alınan duyumlara göre 5 ve 6. sınıflarda 2 saat zorunlu olan Bilişim Teknolojileri dersi 4 saate çıkarılacak. Henüz 7 ve 8. sınıflarda ise nasıl bir uygulamaya geçileceği kesin değil. Eğer böyle olursa atamayı bekleyen binlerce Bilişim teknolojileri öğretmenine de gün doğmuş oluyor.

Bilişim Teknolojileri dersi 2 saatten 4 saate çıkarıldığında hangi derslerin ders saatinde azaltılma olacağı ya da ders saatlerinde bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı kesin değil.

Bilişim Teknolojileri dersi 2013-2014 eğitim öğretim yılında 5 ve 6. sınıflarda haftada 2 saat zorunlu ders olarak talim Terbiye kurulu kararıyla onaylanmıştı. Bakalım önümüzdeki sene Talim Terbiye Kurulu yeni bir sürpriz yaparak dersi haftada 4 saat olarak tescilleyecek mi yoksa bu da bir haber olarak mı kalacak göreceğiz.

Elbette gönüller kendi üreten bir nesil için Bilişim teknolojileri dersine verilmesi gereken önemin dolayısıyla da ders saati sayısının artırılması yönünde.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

EBA Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı bu sene okullardaki destekleyici kurs başvurularını eba (eğitim bilişim ağı) üzerinden alıyor. ...

Bir yorum

  1. Hocam inşallah 4 saat olur haftada 4 saat süper bişey yee

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.