Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Eğitim / Bilişimde Gelecek Var !

Bilişimde Gelecek Var !

  • Bilişim kavramı yıllar geçmesine rağmen Toplumumuz tarafından anlaşılmadığı ve Bilinçli olarak kullanılmadığı için İlköğretim düzeyindeki Bilişim Eğitimi yoğunlaştırılmalı ve Zorunlu ders olarak 2 saat okutulmalı.
  • Bilişim Teknolojisi Öğretmenlerini bir Teknik Görevli gibi gören ve bu Öğretmenlerin Özel yaşantısını istismar eden Eğitimci ve İdareciler için Milli Eğitim Bakanlığı en kısa zamanda bir Genelge yayınlamalı ve bu Öğretmenlerin mesailerinin okuldaki Bilişim Eğitimi ve Bilişim Faaliyetleri doğrultusunda kullanılması gerektiğini vurgulamalıdır.
  • Bilişim Teknolojisi Sınıflarının sağlıklı olarak kullanılabilmesi için okullarda görevlendirilen Formatör öğretmenler, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin inisiyatifiyle değil Bakanlığın emir ve istekleri doğrultusunda çalışmalıdır.
  • Gerek Bilişim Teknolojisi Öğretmenleri gerekse Formatör öğretmenlerin bağlı olarak çalışacakları, Görev tanımlarının açıkça belirtildiği Resmi bir Mevzuat, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en kısa sürede hazırlanmalı, saat 7:30 ile 17:00 arasını kapsayan yoğun mesai saatleri kabul edilebilir bir düzeye çekilmelidir.

  • Yetişen nesil için en büyük istihdam alanlarından birisi olan Bilişim Sektörünün iyi tanıtılması için Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Planlı ve Programlı Rehberlik çalışmalarıyla, hazırlayacağı Görsel araçlarla destek sağlamalıdır. Bilişim Sektöründeki İş adamları ile Mesleki Eğitim Kurumları ve Yüksek Öğretim Kurumu işbirliğine yeni bir boyut kazandırılmalıdır.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

MEB Kavrama Testleri ile Sınavlara Hazırlık Yapın

Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenen kazanımlar 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar düzeylerinde kazanım kavrama testleri olarak MEB tarafından yayımlandı. ...

6 Yorumlar

  1. hocam sizi çok seviyoruz

  2. hocamm sizi çok seviyoruzzzz 🙂 🙂

  3. Bilişim teknolojileri eğitimi ve formatör öğretmenlerin sıkıntılarını en baştan beri yaşayan olarak, görüşlerine tamamen katılıyorum. Bu konuda Eğm Tek. Gnl. Müdürüyle bizzat görüştüm de. İşin dalgasındalar.:-) Çözüm filan beklemeyelim.:-) sevgiyle kal.

  4. MEB umarım yaptığı hatayı fark ederek bu yanlışından döner. Bilişim Eğitimi olmadan Bilgisayar Destekli Eğitim verilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.