Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Yaşam / Chrome Uzantılar Açılmıyor Çözümü

Chrome Uzantılar Açılmıyor Çözümü

Bilgisayarınıza küçük bir malware yani istenmeyen bir yazılım girmiş olabilir. En çok da facebook ve otomatik beğenilerden başınız ağrıyorsa yazımı sonuna kadar okuyunuz.

Google Chrome, Yandex ya da Opera hedef seçilmiş tarayıcılar arasında. Bu istenmeyen yazılım bir kez çalıştığından kendisine Google Chrome klasöründe bir yer edinerek her sistem açıldığında uzantıyı yeniden yükler. Tarayıcılarınız otomatik update yapamazlar ve uzantıyı kaldırmak için Ayarlardan Uzantılara tıkladığınızda sekme ya da programın tamamı kapanır.

Peki bu illetten nasıl kurtuluruz? Öncelikle  uzantılara girmenin bir yolu var o da eklenti yani uzantıyı kapatmak. Google Chrome açıkken sağ üstteki Özelleştirme ikonuna tıklayarak (Ayarlara girdiğimiz menü) Araçlar a oradan da Görev Yöneticisine tıklıyoruz. Burada uzantılardan şüpheli olanları işlemi bitir diyerek son veriyoruz. Uzantılara artık girip kaldırabilirsiniz sistemden.

Chrome Uzantılar Açılmıyor Çözümü
Chrome Uzantılar Açılmıyor Çözümü
Chrome Uzantılar Açılmıyor Çözümü
Chrome Uzantılar Açılmıyor Çözümü

Ancak inatçı yazılımlar program kapanıp açılınca ya da bilgisayar yeniden başlatıldığında yeniden aktif olabilir. Bunların da önüne geçebiliriz. Temizlememiz gereken 2 yer var. Birincisi C:\Users\Kullanıcı\Appdata\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions içine girerek burada eeebbbdddffaaakklmmmnn gibi karışık harfli isimlerde klasörler görüyorsanız bunları silin.

Bilgisayarınızda Kullanıcılar çok ise hepsi için aynı işlemleri yapın. Yani Users\içindeki her bir kullanıcıya ait Appdata\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions yoluna bakarak içindekileri temizleyin.

Chrome Uzantılar Açılmıyor Çözümü
Chrome Uzantılar Açılmıyor Çözümü

Sonrasında Başlat Çalıştır a regedit yazın. HKEY_LOCAL_MACHİNE > SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > kısmında forcedextensions ya da extensions ile ilgili bir değer varsa bunları da silin. HKEY_LOCAL_MACHİNE > SOFTWARE >Google > Chrome> yolunu da kontrol edin.

Artık sistemimiz bu kötü yazılımdan kurtuldu.

Kolay Gelsin

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Dünyanın En Değerli 20 Markası Hangileri

                Hayatımızın her alanında kullandığımız teknoloji markaları son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda ilk 20 markasını ...

7 Yorumlar

  1. teşekkür ederim emeğinize sağlık

  2. eyvallah çok saol yapamıyordum sonunda yaptım diğer sitelerdekini yaptım olmadı seninki oldu çok teşşekür ederim

  3. emeğine sağlık kardeşim çok teşekkürler

  4. öncelikle eklentiyi kapatmak gerekiyor ama söylediğiniz gibi bazen tarayıcıyı yeniden başlattığımızda tekrar aktif oluyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.