Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Yaşam / Çocukların Yanında Kavga Etmeyin

Çocukların Yanında Kavga Etmeyin

Birbirini sevmeyen eşler, çocuklarına sevgisizliği,, dolayısıyla da kavgayı, karşıtlığı öğretmiş olurlar. Eşler arasındaki gizli ve örtülü sevgisizlik bile etkiler bebekleri… Çünkü eşler, aralarındaki sevgisizliği ne kadar gizlerlerse gizlesinler, çocuklarının haberdar olmamaları, en azından bu olumsuzluğu hissetmemeleri imkânsızdır.

* Bu yüzden tavsiyemiz, en küçük çocuklarınızın yanında bile, eşinizle tartışmayın, kavga etmeyin!

Çocukların Yanında Kavga Etmeyin
Çocukların Yanında Kavga Etmeyin

“Bizim çocuklar henüz çok küçük anlamazlar” demeyin sakın! Onlar bir köşede, oyun oynuyor-muş gibi yapsalar da, sizin yükselen seslerinize kulak verirler, masum yürekleri büyük bir üzüntüyle mahzun olur; siz de istemeden ve belki de farkına varmadan içlerine bir sevgisizlik tohumu ekmiş olursunuz. Bu olumsuzluğun sıkça yaşandığı bir evde büyüyen küçükler, geleceğin huysuz genci, kavgacı büyüğü, geçimsiz anne babası olacaklar demektir.

Bu yüzden anne baba, birbirini içtenlikle sevmeli, kavgaya, gürültüye, küskünlüğe geçit vermemelidir. Anne babalar asla unutmamalıdır ki, daha doğmamış çocuklar bile etkilenir kavgalarından. Sevgisizliğin sözü ve eylemi üzer o masum varlıkları; maddi ve manevi gelişimlerini olumsuz etkiler.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Şovu Planet of the Apps Yayında

Teknoloji, insanlık tarihi boyunca gelişti. Fakat, özellikle 90’lar sonu ve 2000’lerin başında bilgisayar ve internet ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.