Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Yazılım / Duolingo’ya Almanca Dersler Eklendi!

Duolingo’ya Almanca Dersler Eklendi!

Dil öğrenme uygulamaları arasında fark yaratan bir yapım olarak Duolingo kısa zamanda büyük bir etki yarattı. Popüler kitle kaynaklı dil öğrenme uygulaması olarak da tanımlanabilen Duolingo, neredeyse 2 senedi de ülkemizde faal olarak kullanılmaktadır. Ülkemizdeki kullanıcılar Türkçe konuşup İngilizce öğrenmek için bu uygulamadan faydalanmaktadırlar. Bunun için ücretsiz İngilizce dersler veren Duolingo, daha önceleri yaptığı açıklama ile yaklaşık 5 milyon Tük kullanıcının İngilizce öğrenmek için kendilerini kullandığından bahsetmişti. Ve en nihayetinde uygulama, tıpkı İngilizce derslerde olduğu gibi, Almanca öğrenmek isteyenler için ücretsiz Almanca derslerini de yayına koymaya başladı.

Duolingo kullanıcıları uygulamanın işlevsel açıdan değerlendirilme noktasında son derece doğru tespitler yapabilirler. Belli bir alışkanlık geliştiren uygulama, bu noktada kendi teamüllerini de ortaya koyduğu için yeni eklenen dillerin nasıl yarar sağlayacağını da aslında belli etmektedir. Örneğin kullanıcılar İngilizce derslerinden nasıl faydalanıyor ise, Almanca dersleri de aynı şekilde yarar sağlayacaktır.

Ülkemizde Yaklaşık 5 Milyon Kişinin Kullandığı Duolingo’ya Almanca Dersler Eklendi!
Ülkemizde Yaklaşık 5 Milyon Kişinin Kullandığı Duolingo’ya Almanca Dersler Eklendi!

Konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerilerini geliştirebilmek maksadı ile kullanılan uygulama, kişiselleştirilmiş programı ile dil becerilerinizi geliştirmeye yaramaktadır. Yine tıpkı İngilizce derslerinde olduğu gibi, Almanca öğrenimi konusunda da Türkiye’den milyonlarca kullanıcının Duolingo’yu kullanması beklenmektedir.

Genel bir bilgi de uygulama ile ilgili verelim. 2015 yılının Haziran ayında 45 milyon dolar gibi bir yatırım alan uygulama, dünya genelinde ise 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip durumdadır.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Windows 10 Mobil Güncellemesi Ertelendi Mi?

Windows 10 Mobil Güncellemesi Ertelendi Mi?

2015 yılının sonlarına yaklaşırken, yıla damgasını vuran teknolojik olaylar arasında elbette ki Microsoft’un Windows 10 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.