Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / Ekran Kartınız Kaç GB?

Ekran Kartınız Kaç GB?

Özellikle oyunseverlerin bilgisayarlarının ekran kartının kapasitesi hakkında merak ettikleri oluyor. Hele ki bilgisayarı yeni aldıysanız ya da başka birinden aldıysanız bu merak giderek artacaktır.

Aslında özellikler tablosunu bulabilirseniz ya da kitapçığını bu sorunun cevabını bulmak daha kolay olabilir. Ama bilgisayarınız marka değil toplama ise o zaman size bir kaç ipucu.

Ekran Kartınız Kaç GB?
Ekran Kartınız Kaç GB?

Ekran kartım ne? Ekran kartım kaç bit ya da ekran kartım kaç gb sorularına en güzel yanıtı yine bir Windows aracı veriyor.

DirectX Diag. Bu aslında oyunlarınızın dayandığı temel çalışma zemini. Bir program olarak Başlatta bulunmaz. Ama Wİndows+R tuşlarına basarak ya da Başlattan çalıştır komutuna tıklayarak. Çalıştır penceresini açarak buraya dxdiag yazıp enter a basmanız yeterli.

Açılan DirectX Diag penceresinde Display bölümünde ekran kartınızın marka-model ve hafıza bilgileri yazacaktır. Diğer bölümlerinde ise sistem bilgileri ve diğer donanımlar hakkında bilgiler de içermektedir.

Buradan sistem (sürücü dosyaları) dosyalarındaki sorunları da görebilir test ve görüntü 3D özelliklerini test edebilirsiniz.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Nintendo Switch Online Playstation Plus’a Rakip Oluyor

Günümüz dünyasında teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte başta gerek eğlence amaçlı gerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.