Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / İnternet / Facebook İOS Uygulamasından Link Yeniliği

Facebook İOS Uygulamasından Link Yeniliği

Mobil hayat, masaüstü teknolojileri sollamak için fırsat kollarken, teknoloji devi firmalar ve geliştiriciler de bu dinamik hayat içinde bir takım yenilik ve güzellikleri kullanıcılara sunmaya çalışıyorlar. Bunlardan en çok öne çıkanı ise kuşkusuz ki sosyal medya kullanımlarına yönelik olan gelişmeler oluyor. Son zamanlarda Facebook tarafından yapılan atılımlar içinde ise, yazı içine link ekleme konusunda oldukça büyük kolaylık sağlayacak bir gelişme ortaya konuldu.

People are silhouetted as they pose with laptops in front of a screen projected with a Facebook logo, in this picture illustration taken in Zenica October 29, 2014. Facebook Inc warned on Tuesday of a dramatic increase in spending in 2015 and projected a slowdown in revenue growth this quarter, slicing a tenth off its market value. Facebook shares fell 7.7 percent in premarket trading the day after the social network announced an increase in spending in 2015 and projected a slowdown in revenue growth this quarter.   REUTERS/Dado Ruvic (BOSNIA AND HERZEGOVINABUSINESS LOGO - Tags: BUSINESS SCIENCE TECHNOLOGY LOGO TPX IMAGES OF THE DAY)

Masaüstü bilgisayarların tarayıcılarında, yan tarafta bir sekme açarak kolaylıkla alınıp diğer sekmeye yapıştırılabilen linkler, mobil cihazlarda oldukça zor bir şekilde yazılara entegre ediliyorlar. Ancak sosyal medya devi Facebook, söz konusu eksikliği tespit ettiği için bir güncelleme yayınlayarak kullanıcıları rahatlatmayı başardı. Bu gelişme ile beraber, İOS platformlarında kullandığınız Facebook hesabınızda, yeni eklenen “link” sekmesi sayesinde, tıpkı fotoğraf ekler gibi link verebilecek ve bu sırada uygulamadan da çıkmamış olacaksınız.

562692387131400279

Her ne kadar şu an için Android ya da Messenger üzerinde bu gelişmeler yansıtılmış olmasa da, kısa zaman içinde tüm mobil cihazlarda Facebook’tan bu şekilde bir güncelleme alınacağı açıktır. Sayıları milyarları bulan Facebook uygulaması kullanıcılarının çağrılarına kayıtsız kalmayan geliştiriciler, bu sayede çok daha fazla insanın uygulama içinde vakit geçireceğinizi düşünüyorlar. Mobil dünyanın bu tip pratik kullanımlara duyduğu açlık ise sanıyoruz ki olanca önemini ve değerini koruyor. Uygulamalar da bu tür durumlarda kayıtsız kalamıyorlar.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Google’dan Bedava İnternet

İnternet ve bilgisayar teknolojisi kesinlikle günümüzde en hızlı gelişen teknoloji konumunda bulunuyor.  Bu kadar hızlı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.