Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / İnternet / Google Play Yıldızları

Google Play Yıldızları

Google Play uygulaması seçerken elbette yorumlara ve programa verilen puanlara bakar insan. Daha önce programı yüklemiş olan insanların yorumları o programı bizim de kurup kurmayacağımıza karar vermemizi sağlayan en büyük etken. 5 yıldız üzerinden kaç yıldız almış olduğu da elbette önemli.

Peki bu yıldızlar ve yorumlar çok güvenilir mi?

Örneğin kimi uygulamalarda 500 yorumun 490 tanesi uygulamaya 5 yıldız vermişse ben bu uygulamadan şüphelenirim. Yani ortalaması 5 e çok yakın bir uygulama çok nadir bulunur. Bulunması da hayli zordur. Yorum yapanların tarafsız olma ihtimali çok azdır bu tarz puanlamalarda.

Google Play Yıldızları
Google Play Yıldızları

Ya da en ufak bir sorunla karşılaştığından uygulamaya 1 yıldız verip altına ağıza alınmayacak küfürler yazanlar da yok değil. Babasının çiftliğindeymiş gibi rahat hareket eden bu magandalar yapımcıya küfürler savurarak 1 yıldız verir. Halbuki telefonu o uygulama ya da oyun için yeterli konfigürasyona bile sahip değildir.

Hal böyleyken size sadece yıldız ortalamasına bakmamanızı yapılan yorumların mantık  düzeyini de kontrol etmenizi öneriyorum. Parayla çalışan kişiler bu yorumların ortalamasını yükseltebileceği gibi haksız yere iyi uygulamaların da puanını seviyesiz insanlar ya da yine rakip tarafından tutulmuş başkaları düşürebilir.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Whatsapp Sesli Arama Özelliğini Şimdi Kullanın

Whatsapp’a 3 yeni Özellik Geldi

Günümüz dünyasında yaşlısından gencine, çocuğundan yetişkinine herkes tarafından kullanılmakta olan sosyal medya ve sosyal paylaşım ...

2 Yorumlar

  1. Bence en iyisi kendimiz indirip test ederek kendi yıldızımızı belirlemeliyiz. Sırf yorumu üstte dursun diye 1 yıldız veren onca insan varken oylamaya pek güven olmaz…

  2. Bence yorumlar çok da önemli değil çünkü işlemcisi en kötü telefonlarla oynayan bir kisi bile bir oyunu karalayabiliyor. Aslında oyun değil kendi telefonu kötü ancak oylamaya olumsuz yansıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.