Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Ürün İnceleme / HomePod Nedir?

HomePod Nedir?

Akıllı hoparlör pazarı son zamanlarda teknoloji devlerinin dikkatini çekiyor buna bağlı olarak Apple’ın yeni bir ürünle bu pazara girmesi bir süredir beklenen bir olaydı. Apple  geçtiğimiz günlerde düzenlenen WWDC Konferansı’nda  (Dünya Geliştiricileri Konferansı) HomePod’u resmi olarak tanıttı. Peki HomePod nedir? Ne işe yarar?

Akıllı hoparlör pazarının en büyük hakimi şu anda Amazon. Amazon Apple’dan önce çıkardığı birkaç ürünle bu pazarın hakimiyetini hala elinde tutuyor. Bu nedenle Apple’ın Homepod ile ilgili yapacağı pazar çalışmaları büyük önem taşıyor. HomePod kısa bir tanımla İOS işletim sistemi desteğine sahip akıllı bir hoparlör. Bu hoparlörü diğer akıllı hoparlörlerden ayıran en büyük özelliği ise tabi ki Apple teknolojisiyle sağlanmış teknik özellikler. Tasarımını yakından incelediğimizde yan tarafına bakıldığında ızgara şeklinde tasarlanmış bir yüzeyi var. Ürünün üst tarafında ise dokunmatik bir panel bulunuyor.

Bu panelde ‘Hey Siri’ diyerek etkinleştirilebilen bir  Siri animasyonu mevcut.Üstelik müzik sesi ne kadar yüksek olsa da sizi duyabiliyor. Aralık ayında satışa sunulacak olan HomePod üzerinde 6 adet mikrofon bulunuyor. HomePod’un ses şiddetini ayarlama yeteneği var. Örneğin bir odadaysanız Homepod bunu algılıyor ve odanın dört köşesine hoparlör yerleştirilmişcesine sesi dengeleyerek dağıtıyor. 349 Dolarlık bir etiket fiyatına sahip olan Homepod Homekit ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Eğer Homekit ile kontrol ettiğiniz bir akıllı eviniz var ise HomePod tüm ev işlerinizi tek bir komutla yerine getirebiliyor.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Sony Xperia XZ Türkiye’de

  Günümüz şartlarına dikkat edildiğinde ve göz önüne alındığında teknolojinin adeta insan hayatının asla vazgeçilemez ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.