Huawei Force Touch Özelliğini Apple’dan Önce Çıkartacak!

0
180 görüntülenme

Teknoloji dünyasının önemli markaları arasına girmeyi başaran ve giderek daha da büyüyen Çinli üretici Huawei, oldukça ilginç ve önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda yeni ürünleri ile ilgili de bir takım haberler gündem olurken, asıl bomba ise çok başka bir noktadan patlayacak gibi duruyor. Sızıntılar ile ilgili fenomen olan Evan Blass, son attığı tweet ile teknoloji pazarını sarsmışa benziyor.

huawei-force-touch

Kamuoyunda force touch özelliği olarak bilinen ve yüzeye uygulanan kuvvete göre değişik işlevlere sahip olan yetenek, bilindiği gibi Apple ürünleri olan Apple Watch ve MacBook üzerinde zaten yer alıyordu. Apple’ın son olarak iPhone 6S’de yer vermeyi düşündüğü ve piyasada da hakkında bu şekilde bir beklenti oluştuğu söz konusu olan force touch özelliği Apple’dan önce farklı markalar tarafından kullanılmaya başlandı bile. İlk olarak ZTE’nin Axon Mini ürününde görülen force touch, şimdilerde ise Huawei akıllı telefonları için düşünülüyor.

huawei-on-logo

Huawei’nin böylesine bir atılımda bulunması teknoloji dünyasını karıştırdı. Her ne kadar kanıtlanmayan bir iddia da olsa gerçekleşmesi halinde bu özelliğin yeri yerinden oynatacağı söylenebilir. Farklı markalarda force touch ile gelen gelişmelerin büyük teknoloji markalarını ne ölçüde vuracağı ya da pazar hacmini nasıl etkileyeceği ise ciddi anlamda merak ediliyor. Evan Blass bilgi sızdırdıkça biz de sizlere diğer detayları vermeye devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.