Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Ürün İnceleme / Intel İ9 İşlemci Özellikleri

Intel İ9 İşlemci Özellikleri

 

Gün geçtikçe teknoloji anlamında gelişmelerin gittikçe arttığını görüyoruz. Teknoloji insanlar için çok önemli bir hal almaya başladı artık. Çünkü neredeyse bütün alanlarda işimizi kolaylaştırmak için çalışmalar yapılmaktadır. En büyük teknolojik gelişme olarak işlemcilerin yaptıkları büyük ilgi görmektedir. İşlemci denildiği zaman ilk aklımıza gelen Intel markası işlemciler gelmektedir, Intel işlemcisi ilk başta masaüstü bilgisayarlar için geçerli bir işlemci geliştirdi. Ve daha sonra geliştirerek üst seviyelere ulaşarak uluslararası etkinliklerde ismini duyurdu.

18 çekirdekli bir işlemcinin yaptıkları

                En çok konuşulan işlemcilerden biri olan Intel ilk olarak masaüstü bilgisayarlar için geliştirdiği core X’ taylan da katıldığı bir etkinlikte tanıttı. Daha sonra core i5, corei7 ve son olarak core i9 işlemcisini geliştirerek her şeyin daha kolay yapılmasını sağlamıştır. Performans olarak diğer markalara göre çokça önde yer almaktadır.  Intel markası core x serisi ile çalışmalarını devam ederken son olarak 18 çekirdekli ve gerçek anlamda iyi işler yapan core i9 işlemcisini ürettiğini açıkladı.

Fiyatı ile dikkatleri çekti

                Son dönemin merak edilen işlemcisi olan Intel i9 2 bin dolar fiyatında etiketi ile karşımıza çıkmıştır. Daha öncelerde üretilen i5, core x serisinin ilk işlemcisiydi ve 4 çekirdekli bir işlemciydi. Ona göre çok daha iyi işler yapan ve daha az yer kaplayan core i9 son zamanların en çok konuşulan işlemcisi olarak yerini almıştır.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Replika S8 İle S8 Kıyaslama

                Son zamanlarda akıllı telefonlar, insan hayatının önemli birer parçaları haline geldi.  Yapılan araştırmalarda, özellikle ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.