Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / İnternet / İnternette Gizli Gezinme

İnternette Gizli Gezinme

İnternette dolaşırken bazen girdiğimiz sitelerin görülmemesini ya da giriş yaptığımız kullanıcı adı ve şifrelerinin de yanlışlıkla bile olsa kaydedilmemesini isteriz.

Özellikle misafir olarak kullandığımız bilgisayarlarda gezinmeden sonra ardımızda hiçbir bilgimizin kaydedilmesini isteriz. Bunu yapmak için ekstra bir program kullanmak ya da gezintiden sonra geçmişi temizlemek zorunda değiliz.

Tarayıcıların gizli sekme, gizli pencere dedikleri bölümünü kullanarak bilgilerimizin o bilgisayarda depolanmasını önleyebiliriz. Örneğin Google Chrome da CTRL+SHIFT+N tuş kombinasyonunu ya da sağ üst taraftaki (adres çubuğunun hemen sağındaki düğme) Chrome menü düğmesini kullanarak “Yeni Gizli Pencere” komutu ile gizli gezinmeyi aktive edebilirsiniz.

İnternette Gizli Gezinme
İnternette Gizli Gezinme

Açılan pencerenin sol üstündeki casus simgesi sadece iz bırakmadığınızı sembolize ediyor.

Aynı şekilde Firefox programında da sağ üst taraftaki menü düğmesini kullanarak “Yeni Gizli Pencere” komutuna tıkladığınızda maskeli bir gizli tarama penceresi açılacaktır.

İnternet Explorer da ise “InPrivate Gözatma” yı kullanabilirsiniz. Araçlar menüsünden ulaşabilirsiniz. CTRL+SHIFT+P tuş kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.

Gizli pencerede girmiş olduğunuz siteler geçmişte tutulmaz. Login yaptığınız bilgiler kaydedilmez.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Google’dan Bedava İnternet

İnternet ve bilgisayar teknolojisi kesinlikle günümüzde en hızlı gelişen teknoloji konumunda bulunuyor.  Bu kadar hızlı ...

Bir yorum

  1. Çok güzel bir bilgi vermişiniz. Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.