Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / İOS 9 İle Home Uygulaması Geliyor!

İOS 9 İle Home Uygulaması Geliyor!

Teknoloji devi Apple, son olarak üzerinde çalıştığı İOS 9 hakkında ipuçları verdi. Basın ile paylaşılan bir takım bilgilerde, söz konusu uygulamanın nasıl, ne amaçla ve ne şekilde kullanıldığından yola çıkarak bir takım yorumlarda bulunuldu. Iphone kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği bu yeni işletim sistemi, içeriğindeki bir takım uygulamalar ile de dikkat çekiyor.

540062361365400279

Haberlere yansıyan bir takım bilgilerde, Home uygulaması ile İOS 9’u güçlendiren Apple’ın, bu anlamda söz konusu uygulama ile büyük bir sıçrama yapacağından da bahsediliyor. Peki, bu uygulama ne işe yarıyor?

Apple cihazlarınıza İOS 9 güncellemesi gelmesinin ardından, bu uygulama ile evinizin aydınlatma sistemlerini, cihazlarınızın kumanda sistemlerini, otopark ve otomatik kapılarınızın açılma ve kapanma sistemlerini ve diğer elektronik merkezleri kontrol edebileceksiniz. Yani telefonunuz, asla sadece bir telefon olmayacak…

ios-9-la-gelecek-olan-home-uygulamasiyla-akilli-ev-aletleri-kontrol-edilebilecek-705x290

Home uygulaması, teknoloji dünyasını da derinden etkileyecek gibi duruyor. Çünkü HomeKit ürünlerin önümüzdeki aylarda satılacak olması, yakın bir zaman zarfı içinde de bu tip uygulama ve kontrol sistemleri ile çoğu evde bu ürünlerin aktif şekilde işlerlik kazanması, bu tip bir teknolojinin çok da uzaklarda olmayacağına işaret ediyor.

Yeni işletim sistemi İOS 9 ile yine gündem yaratacak olan Apple, kullanıcılarına çok daha aktif ve rahat bir uygulama alanı tesis etmek için çaba gösteriyor. Önümüzdeki günlerde, konu ile ilgili gelişmeleri, yine buradan sizler ile paylaşacağız.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Nintendo Switch Online Playstation Plus’a Rakip Oluyor

Günümüz dünyasında teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte başta gerek eğlence amaçlı gerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.