Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / İOS Uygulamaları Windows 10 Bünyesinde Faal Oluyor!

İOS Uygulamaları Windows 10 Bünyesinde Faal Oluyor!

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft, uzun süredir uygulamalar ile ilgili yaşadığı problemleri nasıl çözebileceği üzerinde çalışıyor. Hatta konu ile ilgili 2015 yılının Nisan ayında bir adım atan firma, İOS platformundaki uygulamaları Windows 10 bünyesinde çalıştırabilmek ile ilgili çalışmalar yürütüyordu. Ve sonucunda, müthiş bir gelişme ile çalışmalar meyve vermeye başladı.

universal-windows-platform

Geliştiriciler ile özel olarak görüşen Microsoft yetkililerinin en büyük arzusu ise kuşkusuz ki storelarda yer alan uygulamaların Windows 10 üzerinde de çalışması oldu. Açık kaynak kodlara sahip olan firmanın önizleme araçları ile İOS uygulamalarının Windows tabanında çalışabilmesine uğraşılıyor. Konu ile ilgili olarak Build 2015 konferansında da söz konusu durum gündeme getirilmişti.

En nihayetinde Project Islanwood adının verildiği çalışma sonrasında Windows Mağazası da fazlaca hareketlenecek gibi durmaktadır. Çünkü İOS tabanlı uygulama geliştiricileri bundan böyle rahatlıkla Windows’a uyumlu uygulama geliştirebilecekler ya da mevcut uygulamalarını Windows uyumlu şekilde düzenleyebileceklerdir.

microsoft-build-2015-1430332193

Bu noktada 32 ve 64 bit Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerine sahip platformlarda çalışabilir durumda olan kaynak kodlar Github aracılığı ile indirilebiliyorlar. Şirket tarafından yapılan açıklamada kısa bir süre sonra güncellenecek olan bu kodların ARM tabanlı işlemcilerle çalışan cihazları desteklemesi de gündemde yer alıyor. Windows 10 beraberinde çok sayıda yenilik getirirken, en dikkat çekici noktalardan birisi de bu oluyor.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Nintendo Switch Online Playstation Plus’a Rakip Oluyor

Günümüz dünyasında teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte başta gerek eğlence amaçlı gerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.