Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / iPhone 7’de Olması Beklenen Apple A10 İşlemcisi Nasıl Gelecek?

iPhone 7’de Olması Beklenen Apple A10 İşlemcisi Nasıl Gelecek?

Apple, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olarak çok beğenilen IPhone serisini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Piyasaya sürülmesi için gün sayılan IPhone 7’nin donanım özellikleri yavaş yavaş kamuoyuna duyurulmaya başlandı. Şimdi de IPhone 7’nin işlemcisi ile ilgili bilgiler sızdırıldı.

iphone-7-ekran-teknolojisi-belli-oldu-b_640x360

IPhone 7’de kullanılacak Apple A10 işlemcisi, önceki model işlemciler göz önüne alındığında piyasadaki en hızlı işlemci olacağını gösterir oldu. Apple’ın teknik özellikler konusundaki değiştirmeme kuralı iPhone 6S ile bozularak yeni teknik özellikler sayesinde Apple farklılıklar yaratmaya başladı. Örneğin 1 GB olan RAM özelliği 2 GB olarak yeniden tanımlanmış, her geçen modelde de işlemci üzerine bir yeni özellik eklenerek gelişmeye devam etmiştir.

iPhone 6S ‘te kullanılan A9 işlemci oldukça gelişmiş özellikler ile gelmişti. Yapılan testler ile birlikte Snapdragon 810 ve Exynos 7420’den çok daha hızlı olduğu kanıtlanan A9’un bir önceki işlemci modelinden daha gelişmiş olduğu görülürken, bu durum da bizlere yeni gelecek olan A10 işlemcinin A9’dan daha iyi özelliklerle geleceğini kanıtlar gibi oldu.

725x404xapple-a10-islemci-nasil-olacak.jpg.pagespeed.ic.qsQYZUTGq-

6 çekirdekli olarak gelmesi beklenen Apple A10 işlemcisi, eğer beklentileri karşılar ve bu şekilde gelirse, şimdiye kadar Apple cihazlarında görülen tüm işlemcilere fark atarak mükemmel özellikte bir işlemci olarak işlem görecek. iPhone 7’de gelmesi muhtemel olan A10 işlemcinin nasıl olacağı, sızıntı haberlerin doğru olup olmadığı ise merak konusu.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Nintendo Switch Online Playstation Plus’a Rakip Oluyor

Günümüz dünyasında teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte başta gerek eğlence amaçlı gerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.