Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Yaşam / İstanbulda Gezilebilecek En Güzel Mekanlar

İstanbulda Gezilebilecek En Güzel Mekanlar

Türkiye’nin hemen hemen her köşesi gerçek anlamda tam bir cennet havası yaşatmaktadır. Fakat İstanbul bu cennet vatanın en özel ve en ihtişamlı bir köşesine sahiptir. Tarihi mimarisiyle, ün salmış caddeleriyle, özel adalarıyla, eşsiz deniziyle onu tamamlayan yeşil doğasıyla, kibar ve misafirperver insanı ile yaşanılacak bir mega kent haline gelmiştir.

 Cennet vatan olan İstanbul’da Tatil

İstanbul’ da tatil yapmak isterseniz büyülü bir Dünya’ya adım atarsınız. Aileniz ile beraber gidebileceğiniz kafeler, sahiller, tarihi mekânlar, doğanın hediyesi olan meşhur ormanlar, dünyaca ünlenmiş yapıtlar görebilirsiniz. Onun haricinde arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz güzelce vakit geçirebileceğiniz genç neslin sürekli vakit geçirdiği türlü türlü caddeleri ile meşhurdur. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere gezip görebileceğiniz birçok tarihi yapıt bulunmaktadır. Bunlar; Ayasofya Cami, Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Cami, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Mısır Çarşısı ve birçok tarihi yerler gibi…

 Oyun ve Eğlence Merkezi İstanbul

İstanbul’un en çok bilinen diğer bir özelliği ise alışveriş ve oyun merkezleridir. Hayal bile edemeyeceğiniz AVM’ler ve hayran kalacağınız birçok oyun merkezleri bulunmaktadır. Bu avm ve oyun merkezleri özenle ve halkın beğeneceği bir şekilde tasarlanmıştır. Bu yerlerde vakit geçirmek oldukça zevk vericidir. Yurt dışından tatil için gelen çoğu insanlar avm ve oyun merkezlerine hayran kalırlar.

Bu yönden kısa zamanlı tatillerde insanlar İstanbul’u tercih ederler. İstanbul çok takdir edilen ve değer verilen bir şehirdir. İnsanıyla, üstünde bulunduğu tarihiyle, deniziyle, doğanın vermiş olduğu güzelliğiyle tam bir Cennet şehri halini almıştır. Rahatlıkla gezebileceğiniz değerli ve güzel anılar biriktirebileceğiniz mükemmel bir şehirdir İstanbul. İnsanoğlunda büyüleyici ve şaşkınlık bırakan İstanbul gün geçtikçe gelişmeye, güzelleşmeye, halkını rahata kavuşturmaya adım adım devam etmektedir.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Şovu Planet of the Apps Yayında

Teknoloji, insanlık tarihi boyunca gelişti. Fakat, özellikle 90’lar sonu ve 2000’lerin başında bilgisayar ve internet ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.