Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / Kalp Ritmini Ölçmeye İmkan Veren Kılıf Uygulaması; Wello

Kalp Ritmini Ölçmeye İmkan Veren Kılıf Uygulaması; Wello

Teknoloji dünyası giderek hitap ettiği kitleyi ve üzerinde çalıştığı alanı genişletiyor. Teknolojinin nimetlerinden yararlanmak için pek çok yolu deneyen geliştiriciler, son olarak sağlık sektöründe de etkinlik sağlayan bir takım uygulamalar ile ilgili de çalışmalarını yürütüyorlar.

Kişilerin sağlık durumlarını izleme ve değerlendirme konusunda oldukça sağlam bir proje olan Wello teknolojisi, kalp ritmi ya da kan basıncı gibi hayati öneme sahip bir takım değerleri ölçebiliyor. Aynı zamanda bu değerleri kayıt ederek ileriye dönük değer karşılaştırma imkanı sunan bu teknoloji, bir nevi giyilebilir teknoloji statüsünde değerlendiriliyor.

wello-1

Mobil uygulamalar ile giyilebilir teknolojinin iç içe geçmesinin bir sonucu olan Wello, sağlık sektöründe kritik bir pozisyonda kullanılacak bir akıllı cihaz kılıfı olarak kendini gösteriyor. Wello’daki sensörler ile kan basıncının, EKG grafiklerinin, kalp atış ritminin, kişinin vücut sıcaklığının ve yine kullanıcının akciğer fonksiyonlarının ölçülmesi sağlanabiliyor. Söz konusu ölçümler ise akıllı telefona aktarılıyor.

saglik

Azoi şirketi tarafından piyasaya sürülen Wello, ilk çıktığında İPhone 4S, iPhone 5 ve iPhone 5S kılıflarına uyumlu olarak çalışabiliyordu. Son çıkan İphone modellerine de uyum sağlayan bu teknoloji, diğer aksesuarlarla da çakışmıyor.

Kılıfın piyasa değeri 200 dolar ile 300 dolar arasında değişiyor. Bu teknolojinin kullanıcı kitlesi ise kalp sorunu olan hastalar ile devamlı olarak kalp değerlerinin ölçülmesi gereken kişilerin yoğunluğundan oluşuyor.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Nintendo Switch Online Playstation Plus’a Rakip Oluyor

Günümüz dünyasında teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte başta gerek eğlence amaçlı gerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.