Kiwi Uygulaması Nedir?

0
232 görüntülenme

Son günlerin çok merak edilen ve oldukça yüksek bir indirme oranıyla Kiwi uygulaması, çok masum bir uygulama gibi görünüyor olsa da biraz kafa karıştırıcı oldu. Özellikle de Facebook konusunda kişileri tereddüte düşüren uygulama, sadece çok merak edildiği için yoğun ilgi görmekten geri kalmıyor.

Facebook bu yeni uygulamanın sıkıntılı yönlerine maruz kalarak bir sistem düzenleme noktasına geçti. Kiwi isimli uygulamayı kendi cihazlarına yükleyen kişiler kadar, bu sisteme Facebook ile giriş yapmayı isteyenler de oldukça fazla olduğundan Facebook bu konuda biraz telaş etmiş durumda.

kiwi-ios-android-728x364-727x364

Kiwi hesabına Facebook hesabı ile giriş yapan hemen herkes, diğer uygulamalarda olduğu gibi bu uygulamada da giriş için erişim izni sorulmasını bekliyordu. Ancak böyle bir durum söz konusu olduğunda erişim izni sorulmadan doğrudan Facebook’taki bilgilere erişebilen bir Kiwi uygulması yaratılmış oldu.  Facebook’taki tüm arkadaş listesine Kiwi davetiyesi gitmesi ile zor durumda kalan Facebook, bu tür sıkıntılar yaşanmasından dolayı mağdur olmuştu.

Herkesin bu kadar merakla sorduğu sorulardan biri olan “Kiwi nedir?”, işin özünde Ask.me tarzındaki soru cevap platformu olarak işlem yapıyor. Facebook gibi Kiwi sistemde olduğu gibi kullanıcı bir profil oluşturuyor. İster karşı taraftan size soru yöneltilmesini isterseniz de sohbet edilmeye imkan tanıyor. Bu farklı uygulaması nedeniyle dikkat çeken Kiwi için Facebook şu ana kadar herhangi bir işlem yapmadı. Bundan sonraki süreçlerde Facebook ne yapacak, ne zaman düzeltecek göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.