Köşe Takımı Seçimi

0
217 görüntülenme

Köşe takımları evlerin en çok kullanılan mobilyaları arasındadır. Çünkü gün boyunca çocuklar; akşamları ise bütün aile, köşe takımlarını kullanırlar. Televizyon genellikle köşe takımları üzerinde seyredilir. Bu nedenle evin belki de en önemli mobilyasıdır. Köşe takımı modeli seçerken kararlarınızı etkileyecek birçok etmen vardır. Bu etmenlere baktığımızda en önemli faktörün Evin büyüklüğü olduğunu görüyoruz. Köşe koltukları dar evleri daha geniş gösterir. Köşe koltuklarının bu özelliğinden dolayı dar odalara 3’lü koltuk takımları yerine köşe takımları alınmalıdır. Evinizin büyüklüğüne göre bir takım seçmeniz yer sorununuzu hafifletir. Çünkü en az 8 yıl köşe koltuğunu kullanacaksınız. Ülkemizde ortalama mobilya değiştirme sıklığı 8 yıldır. Bu süre içinde ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir köşe takımı almanız gerekir.

Klasik mi Spor mu?

Köşe takımları klasik ve spor modellerle karşımıza çıkar. Büyük salonlar ve oturma odaları için alınacak köşe takımları klasik olabilir ama küçük odalar için daha neşeli spor takımlar almak doğru bir seçim olacaktır. Eğer ikisinin arasında kaldıysanız klasik takımları renkli güllü dallı yastıklarla hareketlendirebilirsiniz. Ya da spor köşe takımlarını daha sade ve şık kırlentlerle sadeleştirebilirsiniz.

Köşe Takımı kumaşı nasıl olmalı?

Alacağınız Köşe Takımının kumaşı, nanoteknoloji dediğimiz teknoloji ile üretilmişse zaten leke ve kir tutmaz. Bu tür kumaşları tercih etmenizde fayda var. Ancak Şık ve ihtişamlı bir Köşe takımı kullanacaksanız, saten, kadife gibi daha ağır kumaşları seçebilirsiniz.

Köşe Takımında Makas Kalitesi

Köşe takımı açılabilir bir sisteme sahipse, makaslara dikkat etmenizde fayda var. Makasların sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Tek kişi oturma grubunu yatak haline getirebiliyor mu bakmalısınız. Eğer yatak haline geldiğinde ortada boşluk kalıyorsa o köşe takımını almamalısınız. Çünkü gece üzerinde uyuyacak insanın sabah bel ağrıları ile uyanması riski çok yüksektir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.