Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Yaşam / Kuveyttürk Katılım Bankası Avantajları

Kuveyttürk Katılım Bankası Avantajları

Katılım bankası denilince herkesin aklına farklı sorular da beraberinde geliyor. Katılım bankası nedir sorusunun cevabı ise oldukça basit. Her türlü bankacılık faaliyetlerini gerçekleştiren, kar ve zarara katılma esasına göre fon toplayarak, ticaret, finansal kiralama ve ortalık yöntemleri ile fon kullandırılmasına yönelik bir bankacılık modelidir. Son dönemlerde birçok banka bu modeli benimser hale gelmiş olsa da bunu en iyi uygulayan bankalardan biri de Kuveyttürk bankasıdır. Katılım sözcüğünün kullanılmasındaki esas amaç, kar ve zarar katılma prensibine dayanmasından gelmektedir. Kuveyttürk katılım bankası, tasarruf sahiplerinden topladıkları fonları, finansman prensipleri dahilinde sanayi ve ticaret alanlarında değerlendirerek oluşan kar veya zararı tasarruf sahipleri ile paylaşırlar. Böylece paranız mümkün olan en iyi yatırım şekliyle değerlendirilmiş olur.

Katılım bankası denilince mali sektörde faaliyet gösteren ve reel ekonomiyi finanse etmesi ile bilinen bankacılık hizmetleri sunan kuruluşlar akla gelmektedir. Bankacılık prensipleri gereği mevcut gelirlerin toplanan fonlarda tasarruf sahiplerine sabit bir getiri sağlanması ise taahhüt edilmemektedir.

Eğer Kuveyttürk bankasında cari bir hesaba sahipseniz hesabınızdan hesap işletim ücretinin koşulsuz ve şartsız olarak alınmadığını bilmelisiniz. Sizin bilginiz olmadan birçok kişinin başına gelmiş olan bankaların kafasına göre kesinti yapması olasılığı ise yoktur. Mevcut cari hesabınızdan fatura ödeme, nakit para yatırma, çekme gibi işlemleri kolayca gerçekleştirmeniz ise mümkün hale geliyor. Katılım bankası denilince akla gelen bir diğer soru ise katılma hesabının hangi vadelerde açılabileceğidir. Katılma hesaplarında asgari aylık söz konusudur. Aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık ve çok daha uzun vadede açılabilmektedir. Ayrıca sizin istediğiniz vadede esnek vade günleri ile katılma hesabı açılabilir.

Katılım bankası avantajlarından bir diğeri ise araç almayı düşünenlerin yüzünü güldürüyor. Katılım bankaları bu alanda konvansiyonel bankalardan farklı olarak nakit kredi vermiyorlar. Aksine malı peşin olarak alıyorlar ve size vadeli olarak satışını gerçekleştiriyorlar. Ev planlaması, evlilik planlaması ve eğitim planlaması, seyahat planlaması gibi farklı alanlarda da hizmet sunan katılım bankacılığı hayatınızı kolaylaştırmak adına elinden gelen tüm çözümleri ve desteği size sunarak hayallerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlıyor.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

 Elektronik Sigara Zararlı Mıdır?

    Son yıllarda sigara kullanan birçok kişinin elektronik sigaraya geçmeye başladığı biliniyor. Artık cafelerde elinde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.