Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Yaşam / Maden Suyu ile Sodanın Farkı

Maden Suyu ile Sodanın Farkı

Halk arasında soda ve maden suyunun eş anlamlı kullanıldığını belirten uzmanlar, oysa gerçeğin hiç de böyle olmadığını ve maden suyu ile sodanın birbirinden farklı sular olduğunu belirtiyor.

İçilebilir olan herhangi bir suya karbondioksit eklendiğinde soda ortaya çıkarken, maden suyu yerin en derin katmanlarından gelir ve oralardan çıkarken geçtiği katmanlardan mineralleri de alarak yol alır. Yani maden suyu mineralce zengin iken soda mineral içermez.

Maden Suyu ile Sodanın Farkı
Maden Suyu ile Sodanın Farkı

Maden suyu, yeraltı sularından elde edilmiş, çözünmüş katı madde içeriği toplam 250 mg/l’den daha az olmayan sulara verilen addır. Çözünmüş mineral tuzlan, elementler ve gaz içerirler.

Maden suyu ve soda, ikisi de mideyi rahatlatma özelliğine sahiptir ancak sodanın bundan başka hiçbir işlevi yoktur. Oysa maden suyu aynı zamanda doğal bir mineral deposudur.

Dolayısıyla tüketilmesi önerilen doğal maden sularıdır ve sodayla maden suyunu ayırt edebilmek için pek çok gıda maddesini alırken yapmamız gerektiği gibi etiket okumak çok önemlidir.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Şovu Planet of the Apps Yayında

Teknoloji, insanlık tarihi boyunca gelişti. Fakat, özellikle 90’lar sonu ve 2000’lerin başında bilgisayar ve internet ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.