Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Oyun / Minecraft Nedir?

Minecraft Nedir?

Başlangıçta tutulacağı düşünülmeyen bu oyun şu anda gayet yüksek bir fiyata satılıyor. Bu oyun sadece oyunculara değil mimarlara da hitap ediyor. Özgün türüyle Minecraft her çağın oyunu diyebilirim.

Sandbox türü pek fazla bilinmeyen bir türdür(Minecraft oynayanlar dahi bilemeyebilir.). Sandbox kısacası “Açık uçlu dünya” anlamına geliyor. Bu oyunda yapabileceklerinizin sınırı yok. Yok derken gerçekten yok. Bu oyunda küçük oyunlar yapabilir oyunun kendisinde bulunan kodları kullanarak değişik makineler yapabilir. Arkadaşlarınızla eski çağ savaşları yapabilirsiniz.

Minecraft Nedir?
Minecraft Nedir?

Oyun sizi ilk olarak “Hayatta Kalma(Survival)” modu ile karşılıyor. Bu modda oyuna hiçbir şeyiniz olmadan ve nerede olduğunuzu bilmeden başlıyorsunuz. Etrafta dolaşarak ağaç kesiyor, ev yapıyor ve madene gidiyorsunuz. Elbette bu oyunda da bir enerji türü var. Bu enerji piston, fırlatıcı gibi makineleri çalıştırmanızı sağlıyor.

Eğer “Ben böyle oynamak istemiyorum” derseniz oyunun bir de Yaratıcı(Creative) modu bulunmakta. Bu modda oyundaki her şeyi görüp alabiliyorsunuz ve de blokları hiç beklemeden tek seferde kırabiliyorsunuz. Bu modda küçük oyunlar yapabilirsiniz tabi biraz programlama bilmeniz gerekiyor. Programlamadan kast ettiğim oyunda olan kodlar. Bu kodları oyunun wikisinde bulabilirsiniz.

Oyunun diğer bir modu ise “Macera(Adventure)” modu. Bu mod size diğer oyuncuların yaptığı efsanevi hikayeleri, küçük eğlenceli oyunları hile yapamadan oynama imkanı veriyor. Bu modu oyunların yapımcıları ayarlıyor.

Oyunun yapımcısı başlarda oyunun crackli olarak da oynanabileceğini söylemişti ve hala da cracklar yapılıyor. Crackli oynamaktan ceza almazsınız.

Minecraft’ı siz de oynamak isterseniz işte resmi internet sitesi www.minecraft.net

Yiğit BUDUR

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Bir Türk Oyunu Olan Nusrat Büyük Başarı Elde Etti

100. yılını dolduran Çanakkale Savaşı’na ithafen hazırlanan ve insanlar tarafında kısa sürede çok sevilerek büyük ...

Bir yorum

  1. muhammet ali ky

    ağaç evler yaptım orsda yaşıyorum plajlar yaptım hocam çok güzel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.