Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Eğitim / Öğretmene Rotasyon 12 Yıl Olacak

Öğretmene Rotasyon 12 Yıl Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce, bünyesinde çalışan öğretmenlerin aynı okulda en fazla 8 yıl çalışabileceği ile ilgili bir çalışma yapmıştı.  Zorunlu rotasyon şeklinde adlandırılan bu uygulama, eğitim sendikalarından ve eğitimcilerden oldukça sert tepki aldı. Bu nedenle bakanlık şimdi uygulamayı değiştirme kararı aldı. Süre 8 değil 12 yıl olacak.

Yeni uygulamaya göre kademeli olarak 2014-2015 eğitim öğretim yılında aynı okulda 15 yıl ve daha fazladır görev yapanlardan başlanacak, 2015-2016 yılında bu süre 14 yıla, 2016-2017 yılında 13 yıla, ve sonrasında da 12 yıla indirgenecek.

Öğretmene Rotasyon 12 Yıl Olacak
Öğretmene Rotasyon 12 Yıl Olacak

Dolayısıyla bir okulda 12 yıldan daha fazla göreve yapamayacak öğretmenler. Bu durumda olan öğretmenler ise aynı ilçe ya da bölgede başka bir okula ataması yapılacak.

Eğitim öğretim camiasında çok büyük sorunlar varken bunun gibi düzenlemelere neden ihtiyaç duyarlar bilinmez ama uygulama böyle olursa zorunlu rotasyondan etkilenecek öğretmen sayısı hayli azalmış olacak. Çünkü aynı okulda 12 yıldan fazla görev yapan öğretmen sayısı tüm ilçe ve illerde oldukça az.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

EBA Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı bu sene okullardaki destekleyici kurs başvurularını eba (eğitim bilişim ağı) üzerinden alıyor. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.