Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Eğitim / Okul Müdürlerinin Kaderini Öğretmen Belirleyecek

Okul Müdürlerinin Kaderini Öğretmen Belirleyecek

Milli Eğitim bakanlığına bağlı okullarda 4 yılını doldurmuş müdür ve müdür yardımcılarının Yönetici Atama görevlendirmeleri halen netlik kazanmadı ancak, edinilen bilgilere göre bundan sonra bu yöneticilerin okullarında müdür ya da müdür yardımcısı olarak görevlerinin devam edip etmemesine, öğretmenler, okul aile birliği, okul çalışanları, okul meclis başkanı, ilçe ve il milli eğitim müdürlerinin elektronik ortamda yapacağı bir değerlendirmeye göre karar verilecek.

Çıkan puan ortalamasına göre o müdür ya da müdür yardımcılarının görevlerine devam edip etmeyeceğine karar verilecek.

Ancak bu puan ortalamalarının nasıl hesaplanacağı bilgisi henüz net değil. Yani öğretmen ve okuldaki diğer birimlerin yapacağı değerlendirmenin ilçe ve il müdürlerinin yapacağı değerlendirmeyi ne kadar etkileyeceği belli değil. Bununla ilgili bir netlik kazandığından daha detaylı yorum yapabiliriz.

Ancak şu anda demokratik katılım adına (yönetmelik çıktığında daha net konuşabiliriz) okul çalışanlarının yönetimde söz sahibi olacak olması olumlu bir gelişmedir.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

EBA Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı bu sene okullardaki destekleyici kurs başvurularını eba (eğitim bilişim ağı) üzerinden alıyor. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.