Oppo N3 Akıllı Telefon İncelemesi

0
396 görüntülenme

Gün geçtikçe gelişen firmalar arasında Çinli firmalar ön plana çıkmaktadır. Çin malı algısını değiştirmek için canla başla çalışan Çin firmaları, büyük bir atak yaparak mobil teknolojilerde oldukça ileri teknolojiler kullanmaya başladı.

Çin markalarından biri olan ve Çin’in en dikkat çekici ve en büyük telefon üretici firmalarından biri olan Oppo, akıllı telefonlara başka bir boyut katarak N serilerinden bir telefonu piyasaya sürdü ve geri dönüşler konusunda da oldukça memnun görünüyor. Kamerası dönebilen ve böylelikle hem farklı bir tasarım hem de oldukça dikkat çekici bir görünümle kullanıcılarına sunulan N3, dünyanın en ince telefonlarından biri olarak da beğenileri üzerinde topluyor.

gsmarena_004

Oppo N3, diğer birçok Çin’li markadan yüksek bir satış fiyatına sahip, ancak telefonun fiyatına karşılık çok daha iyi bir performans sağlaması beklenirdi.

Cihazın genel tasarımı oldukça hoş. Ayrıca çevresindeki metal çerçeve şimdiye kadar incelenen cihazlardan çok farklı olarak, hoparlör kısmını elimizde kapatmamıza engel olacak şekilde tasarlanmış. Bu çerçevenin dışarıya doğru uzantısının getirisi olarak, bildirim ışığının cihazın alt bölgesinde konuşlandırılmasıyla birlikte çok hoş bir görsellik sağlıyor.

Oppo N3,  5.5 inç Full HD IPS LCD ekrana sahip. Aynı zamanda diğer telefonlardan bu cihazı ayıran en önemli özelliklerden biri olan 16 Megapiksel dönebilen kamera ile son derece beğeniliyor.

1423129327_20150204170346

Dahili depolama özelliği açısından 32 GB ile son derece iyi bir kullanım sağlayan Oppo N3, 2 GB RAM ve Qualcomm Snapdragon 801 işlemciye sahip. Aynı zamanda 3000 mAh batarya ile akıllı telefonlardaki çabuk şarj bitme özelliğine bir katkı sağlayan Oppo N3, OOC hızlı şarj teknolojisi ile eskisine oranla %50 daha uzun süre cihazın kullanımına imkan tanıyor.

Parmak izi okuyucusuna da sahip olan ve bu özelliği son derece üstün kalitede çalışan Oppo N3, Çin’de 655 Dolar fiyat ile satılıyor. Çinli firmanın daha üstün kalitede ama daha uzun telefonları olmasına karşın, daha az güçlü ama daha pahalı bir telefon olan N3 bakalım ülkemizde nasıl karşılanacak.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.