Oto Aksesuar Nedir?

0
783 görüntülenme

Oto aksesuar durumu İngilizce’den dilimize geçmiş geçmiş olup “modify” kelimesinin karşılığı olarak kullanılır. Bir şeyi değiştirmek ve bozmak anlamına gelmektedir. Günümüzde ise otomobil üzerinde yapılan çeşitli değişiklikler için kullanılan bir kavramdır.  Novabazar. com sitesinden inceleyebileceğiniz oto aksesuar, belirli kalıplar olmadan insanların zevk ve tutkularına göre şekillenir.

Oto aksesuarın iki çeşidi var diyebiliriz. İlki aracın dış görünüşünde yapılan oynamalardır.  İkincisi ise aracın motoruna yapılır. Motor üzerinde yapılan değişiklikler güç- hız arttırmaya yöneliktir ve maliyeti fazladır. Dış görünüşe yapılan değişiklikler ise insanların tarzlarını belli etmeye yöneliktir ve maliyeti az olduğu için de fazla tercih edilir.

 

Oto Aksesuar Ürünleri

Arabada daha kaliteli ve konforlu seyahat etmek için bazı oto aksesuar malzemeleri kullanılabilir. Oto koltuk kılıfları ve sırt minderleri sayesinde yolculuk daha keyifli bir hale gelir. Koltukların kirlenmesini önlemek ve istenilen renkte olmasını sağlamak için zevke göre oto koltuk kılıfları mevcuttur. Bu sayede araç içinde farklı bir atmosfer oluşur. Direksiyonun daha rahat kavranması ve eskimemesi için direksiyon kılıfları vardır. Ayrıca uzun yolculuklar yapılıyorsa sırt minderi sayesinde ben ağrılarının da önüne geçilebilir. Araçta bebek olduğunda diğer sürücülerin daha dikkatli olması için “Dikkat bebek var” gibi yazılı cam süsleri üretilmektedir. İşi her zaman yollarda olan kişiler de oto buzdolaplarını kullanarak yolculuklarını keyiflendirebilirler.

 

Dış Oto Aksesuar Ürünleri

  • Neon aydınlatma ve far kitleri araçlara farklı bir görünüm kazandırmak isteyenler için birebirdir. Xenon farlar daha çok tercih edilmektedir. Çünkü daha çok aydınlatma sağlar.
  • Cam filmler aracı estetik açıdan hoş bir görüntü sağlasa da asıl görevi UV ışınlarından korumasıdır. Keskin ışıkların kırılmasına olanak sağlayarak araç kullanımı güvenli bir hale getirir.
  • Oto aksesuar ürünleri içerisinde spor model sevenlerin ve hız yapmaya bayılanların tercihi spor amortisörlerdir. Araç yere yakın konuma getirilir ve yol tutuşunu sağlar. Ancak keskin virajlara girildiğinde savrulabilir. Spor süspansiyonlar sert olduğu için konfor açısından iyi değildir.
  • Rüzgarlık Hatchback araçlarda tavanın arka kısmında, Sedan araçlarda da bagaj üstüne takılan parçadır. Amacı aerodinamik olan etkiden olabildiğince faydalanmaktır. Aracın yere güç uygulamasını sağladığı için yol tutuşunda daha aktif bir rol oynar.
  • Araba lastikleri oto aksesuar ürünleri arasında vazgeçilmez olan parçalardandır. Kalitesi düşük jantlar kullanıldığında can güvenliğini riske atar. Bundan dolayı sırf güzel görüntü yakalamak için kalitesiz jantlar alınmamalıdır.

Siz de aracınızla keyifli bir yolculuk yapmak istiyorsanız ve aracınızın zevkinize uygun görünmesinden yanaysanız novabazar.com adresine giriş yapın. Her kullanıma uygun oto aksesuar seçenekleri ile aradığınız her şey bu adreste.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.