Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Eğitim / Sınav Sorusu Hazırlayan Öğretmenlere Ek Ders Ücreti!

Sınav Sorusu Hazırlayan Öğretmenlere Ek Ders Ücreti!

Öğretmenlere büyük müjde! Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde, hem soru hazırlayarak, hem de değerlendirme yaparak kurumda geçici görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, ek ders ücreti alacaklar.

soru_hazirlayan_ogretmenlere_ek_ders_ucreti_mi_geliyor_h37221

Resmi Gazete’de yayınlanan “Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”, Bakanlar Kurulu tarafından belirlendiği şekilde yürürlüğe girmiş oldu. Bu karar neticesinde, bilişim teknolojileri ile elektrik – elektronik teknolojisi alan öğretmenleri içinden seçilerek geçici görev verilen öğretmenlerin Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde soru hazırlamaları ve değerlendirme yapmalarına karşılık olarak ek ders ücreti verilecek. Öğretmenler, görevin ilk gününden itibaren, haftalık 27 saat ek ders görevini ifa etmiş sayılacaklar. Bundan dolayı da, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu kurum, öğretmenlere ek ders ücreti ödeyecek.

soru_hazirlayan_ogretmene_27_saat_ek_ders_ucreti_verilecek_h12246

Yine yasaya ve alınan karara göre, söz konusu görevi gerçekleştirecek olan öğretmenlerin, yarı yıl tatilleri ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere, görevlendirildikleri tarihlerde herhangi bir ek ders görevlerinin olup olmamasına bakılmayacak. Ayrıca görevli öğretmen ve yönetici listeleri, her sene yeniden onaylanacak ve tüm öğretmenlerin ve idarecilerin fiziken görev yapmaları da sağlanmış olacak. Bu kararın, eğitim alanındaki mağduriyetlerin bir kısmını da gidereceği düşünülüyor.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

MEB Kavrama Testleri ile Sınavlara Hazırlık Yapın

Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenen kazanımlar 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar düzeylerinde kazanım kavrama testleri olarak MEB tarafından yayımlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.