Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Yaşam / Trafikte Cep Telefonu Kullanımı Öldürüyor

Trafikte Cep Telefonu Kullanımı Öldürüyor

Eskiden araç kullanırken emniyet kemerini takmanın önemi üzerinde durulurdu. Ülkemizde ise hala emniyet kemeri takmak aciziyet olarak algılanabiliyor. Kanunlara göre her ne kadar yaptırımı olsa da bu yaptırımların kontrol ve uygulanmaları çok nadir görülüyor.

Bu aralar ise yeni bir tehlike kapıda. Artık trafikte emniyet kemerini takmayı bırakın tek elle bir elinde cep telefonu hatta bazen hem cep telefonu hem de sigara olan kişiler  türedi. İnternet paketlerinin ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla ile artık sadece cep telefonu ile konuşulmuyor.

Trafikte Cep Telefonu Kullanımı Öldürüyor
Trafikte Cep Telefonu Kullanımı Öldürüyor

Araç kullanırken tweet atan whatsapp da mesaj yazan ya da sesini kaydeden, facebookta paylaşımlara yorum yazanlar çok fazla. Hatta bu durum o kadar tehlikeli bir hal aldı ki, bazı ülkelerde alkollü araç kullanımından dolayı oluşan trafik kazaları, cep telefonu kullanımından dolayı oluşan kazalardan daha geride kaldı.

Trafikte Cep Telefonu Kullanımı Öldürüyor
Trafikte Cep Telefonu Kullanımı Öldürüyor

Kendi başıma da onlarca kez geldi bu durum. Eğer bir araç kendi şeridinde gitmiyor yana doğru kayıyorsa, yanından geçtiğinizde o zat-ı şahane kişilik ya cep telefonu ile konuşuyor ya da mesajlaşıyordur. Bu tiplere yapacak tek şey uzunları çakmak ya da uzun uzadıya kornaya basmak yoksa ayılmazlar.

Araç kullanırken cep telefonu kullanımını engellemek için umarım kontrol ve cezalar artar da bu saçmalıktan vazgeçer bu tutumdaki insanlar. Cep telefonunu illa kullanmak istiyorsanız ya bluetooth kulaklık ya da uyumlu araç kitlerinden kullanın.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Şovu Planet of the Apps Yayında

Teknoloji, insanlık tarihi boyunca gelişti. Fakat, özellikle 90’lar sonu ve 2000’lerin başında bilgisayar ve internet ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.