Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Eğitim / TÜBA ve MEB Arasında Protokol İmzalandı!

TÜBA ve MEB Arasında Protokol İmzalandı!

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ve Milli Eğitim Bakanlığı, 5, 6, 7 ve 8. sınıfların matematik, fen bilgisi ve sosyal bilgisi derslerine giren öğretmenleri ile ilgili, mesleki nitelik bakımından daha etkin bir kazanım elde edilmesi için protokol imzaladılar.

Başkent Öğretmenevi bünyesinde “Bilim Eğitimi ve İlgili Diğer Etkinliklere Dair İşbirliği” protokolüne, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bizzat katıldı. Avcı, burada yaptığı konuşmada, dünyanın her noktasında bilim akademilerinin eğitim bakanlıkları ve kurumları ile iş birliği içinde olduklarını, bilim eğitimi adına çeşitli oluşumların ortaya konduğunu belirtti.

meb_ve_tuba_arasinda_isbirligi_h162823_7ddde

Söz konusu protokol kapsamında, öncelikli olarak 5, 6, 7 ve 8. sınıflardaki matematik, fen bilgisi ve sosyal bilgisi öğretmenlerinin eğitim göreceğini ifade eden bakan, öğrencilerin daha eğlenceli ve daha etkili teknikler ile eğitileceğini söyledi.

Protokol kapsamında, ilk olarak 20 öğretmenin 5 gün boyunca eğitileceği belirtilirken, söz konusu eğitimin de Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde gerçekleşeceği ifade edildi. Eğitim boyunca öğretmenlere, 10’a yakın farklı eğitim modülü ve bilimsel bilgiler verileceği, kendi alanlarında uzman olan 13 öğretim görevlisi ile birlikte TÜBA üyelerinin de eğitimleri vereceği anlatıldı.

b_20150417032935

Protokol kapsamında ilk eğitimlerin verildiği öğretmenler, kendi bölgelerinde diğer öğretmenleri eğitecekler. Bu nedenle ilk eğitimi alacak olan öğretmenler formen statüsünü de elde edecekler. Eğitim dünyası bu hamle ile farklı bir soluk almış olacak.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

MEB Kavrama Testleri ile Sınavlara Hazırlık Yapın

Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenen kazanımlar 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar düzeylerinde kazanım kavrama testleri olarak MEB tarafından yayımlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.