Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / İnternet / Ücretsiz Yazılımlar Masum mu?

Ücretsiz Yazılımlar Masum mu?

Çoğumuz bazı işlemlerimizi yapabilmek için ücretsiz yazılım arar dururuz. Fakat bilmediğiniz bir şey var o da ücretsiz yazılımların çok da masum olmadığı.

Ücretsiz yazılımları yapan firmalar nereden para kazanacak o zaman? Reklamdan. Peki reklamı nasıl yapacak? Çok kolay. Özellikle program kurulumu yaparken pek de okumadan sözleşmeyi kabul ediyorum deriz ama okuyan yoktur o sözleşmeyi.

Sözleşmede fazladan kurulacak programlar hakkında detaylar olabilir. Ya da ileri düğmesine otomatik tıklarız ama bize kuracağı toolbar(tarayıcı araç çubukları) ya da malware yazılımların (zararlılar) neler olduğunu atlarız hep.

Ücretsiz Yazılımlar Masum mu?
Ücretsiz Yazılımlar Masum mu?

Sonuç mu, sonuçta sizi rahatsız eden programlar ve reklamlar. başlangıç sayfanızın değişmesi, arama motorunuzun değişmesi. Bilgisayarda yavaşlama ve istenmedik olaylar.

Ücretsiz yazılımların bir çoğu bu taktiği kullanarak varlıklarını sürdürebiliyor. Ama hakkını layıkıyla yapan ve tamamen temiz ücretsiz yazılımlar da var. Örneğin Filezilla (ftp yönetim programı), Faststone Photo Resizer, Firefox gibi.

Ama size tavsiyem ücretsiz yazılım indirirken ve kurarken daha dikkatli davranmanız. Yoksa bozulan işletim sistemi ve kayıp olan verilerle yüz yüze gelebilirsiniz.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Facebook Gençler İçin Yeni Uygulama Girişiminde

                Sosyal medyanın ilk olarak yaygınlaştığı uygulamalardan biri facebooktur. Facebook ilk çıktığı zamanlarda insanlar eski ...

Bir yorum

  1. çok yerinde bir yazı. dikkatli olmak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.