Ukash’a Neden Komisyon Öderiz?

0
314 görüntülenme

Ukash, artık internet üzerinden alışveriş ve hizmet alımı yapan, yurtdışından servis sunmakta olan sitelere aşina olan birçok kişi tarafından tanınmakta. İngiltere merkezli olan ve güvenli, hızlı, kolay alışverişi kendisine prensip olarak edinen bu firma, ülkemizde de artık çokça bilinen ön ödemeli kartlarıyle bilinmekte. Datakarti.com.tr

Ukash kartlar için çoğunlukla, kartın içinde bulunan miktardan biraz daha fazla para ödüyor ve işlemlerimizi ancak bu şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Peki bu komisyon neden ödenmektedir? Ukash’ın komisyon (veya hizmet bedeli de diyebiliriz) almasının sebebi nedir? Yazımızda bu konuya dair bazı açıklamalar getirmeyi amaçlıyoruz.

Ukash kartın çalışma prensiplerinden birisi de potansiyel kullanıcılarına doğrudan tekil satış yapmaması. Bu yüzden ukash satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için çoğu zaman aracı firmalara başvurmak zorunda kalmaktayız. Bu aracı firmalar toplu şekilde kart satın alırlar ve bize çeşitli yollarla ulaştırırlar. Ukash Türkiye içinde de bu şekilde satılmakta ve kimi zaman firmaların, kimi zaman ise şirketlerin satış yapmak için oluşturduğu Ukash satın alma siteleri üzerinden edinilebilmektedir.

Elbette ki bu mesele tamamen ticari bir iştir ve işin bir hayır olarak yapılması beklenemez. Sonuç olarak bu siteleri oluşturan kişiler çalışanlarına maaş vermek, sitelerinin sabit giderlerini karşılamak ve hayatlarını idame ettirebilmek amacıyla para kazanmak zorundadırlar. Bu yüzden bu sitelerden Ukash alırken genellikle bir miktar hizmet bedeli ödemek durumunda kalırız.

Ancak elbette ki fazladan komisyon ödemek bizim için ciddi bir eksidir ve kart satın alırken mümkün olduğunca az harcama yapmak isteriz. Bu amaçla en ucuz Ukash kart satan yeri bulmak ise yapacağınız birkaç Google aramasına bakmakta. Güvenilir firmalar bulmaya dikkat ederek yapacağımız Ukash satıcı araması, bütçemiz üzerinden kayıp yaşamamızı engeller ve bir anlamda karda olmamızı sağlar. İletişim için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.