Ukash’a Verdiğim Bilgiler Çalınabilir mi?

0
610 görüntülenme

Güvenli ödeme imkanının en gelişmiş halini bizlere sunmayı görev edinen Ukash Türkiye içine hizmet vermeye başladığından beri ülkemizdeki kullanıcılarından güvenlik hakkında oldukça fazla soru geliyor. Özellikle bu sistemi ilk kez kullanmak isteyenler soruların kaynağı konumunda bulunmakta.

Ukash’a güvenlik konusunda ne kadar güvenebiliriz? Ukash’a verdiğimiz bilgilerin çalınma ihtimali ne kadardır? Yazımızda bu soruları yanıtlamak ve kafanızdaki güvensizlik algısına yönelik bazı açıklamalar yapmak istiyoruz.

Ukash satın alma sırasında bilgisayarınızda veya kullandığınız ağda bulunan kötü niyetli cihazlar veya yazılımlar bilgilerinizi kaydetmediyse, siz de alışveriş veya hizmet alımı yaptığınız firmaya herhangi bir kişisel kimlik bilginizi vermediğiniz sürece Ukash satın alma veya kullanma esnasında bilgilerinizin hiçbir şekilde çalınması sözkonusu değildir. Ukashsepeti.com Ukash ön ödemeli kart sistemi, bu konuda dünyanın en gelişmiş güvenlik önlemlerine sahip olan kartıdır ve ana amaçlarından birisi de size maddi ya da manevi herhangi bir mağduriyet yaşatmamak, bu konuda yapılabilecek tüm aşamaları ince ince gözden geçirmektir. Dolayısıyla ödeme esnasında Ukash kaynaklı herhangi bir sorun yaşamanız oldukça zordur. Ancak çoğu aracı kurum ve alışveriş sitesine kayıt işlemlerinde olduğu gibi, kişisel bilgileriniz bu tarz formları doldururken sizin tarafınızdan sızabilir veya bazı dolandırıcılar bunu çeşitli teknikler uygulayarak rızanız varmış gibi sizden almaya çalışır, bu sayede de sonrasında dava edilmekten kurtulurlar.

Zaman zaman en ucuz Ukash kartı sattığını iddia eden ve insanları dolandırarak bu konuda diğer firmaların da adını lekeleyerek piyasada yer edinmeye çalışan kişiler veya firmalar, kişisel bilgilerinizi oldukça ayrıntılı şekilde istemekte, kredi kartınız konusunda da yetki edinmeye çalışmaktadır. Bu durum Ukash Türkiye içinde satın alınırken oldukça nadir görülüyor olsa da, yine de dikkatli olmanız ve sadece güvenilir sitelerden alışveriş işlemi gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir. İletişim için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.