Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / Windows 10 İşletim Sistemli Telefonlarda Yüz Tarama Özelliği

Windows 10 İşletim Sistemli Telefonlarda Yüz Tarama Özelliği

Genel olarak yapılan telefon incelemelerinde görmüşsünüzdür ki, arka kameranın kaliteli çekimi ve yüksek çözünürlük değerleri, ön kameralardan kat be kat fazla oluyor. Bu durum, yaklaşık bir sene öncesine kadar bu şekilde devam etmekteydi. Ancak büyük bir etki yaratarak hayatımıza giren selfie çılgınlığı, üretici firmaları bu konuda daha iyi durumda olmaya zorladı. Çünkü ön kameraların aktiflik ve kullanılırlık durumları da arttı. Bu nedenle ön kameralardaki kalite de yükselmiş oldu.

1433414392_windows-10-phones-img-02story

Microsoft da söz konusu kamera durumuna önem veren şirketler arasında kendine yer buluyor. Son olarak geliştirdiği Windows 10 Mobile ile gündeme gelen şirket, ön kameraya yüz tanıma teknolojisi ekleyerek bu alanda ne kadar ciddi çalıştığını da gözler önüne seriyor. Bu teknoloji ile ön kameradan çok daha sağlam görüntüler elde etmeyi tasarlayan firma, kullanıcılarını da bu şekilde etkilemek istiyor.

windows_10_camera

Yüz tarama teknolojisinin yanı sıra, kamera ara birimi de değişen cihazda, artık daha net ve belirgin bir bölüm kullanıma giriyor. Microsoft, akıllı telefon teknolojisinde ilerlemenin önemini iyi bilen bir firma olduğu için, söz konusu alanda bu tür gelişmeleri kesinlikle göz ardı etmediğini de bu yolla gösteriyor. Öte yandan hem cihazları, hem de kendi ürettiği teknolojileri ile güven veren firmanın yeni telefonunun da Eylül 2015 gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni gelişmeler oldukça sizlere buradan duyuracağız.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Nintendo Switch Online Playstation Plus’a Rakip Oluyor

Günümüz dünyasında teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte başta gerek eğlence amaçlı gerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.