Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Yazılım / Windows 10’un Yeni Mode’u Power Mode

Windows 10’un Yeni Mode’u Power Mode

Microsoft, işletim sistemi olan Wİndows’u sürekli olarak güncellemeye ve yenilemeye çaba gösteriyor. En son çıkan Windows güncellemesi ise Windows 10 oldu. Windows 10’un bilgisayarlara getirdiği en büyük yenilik ise power mode oldu. Power mode, özellikle  dizüstü bilgisayar kullanıcılarının hoşuna gidecek. Zira power mode sayesinde, bilgisayarınızın güç tüketimi üzerinde çok daha etkin bir rol oynayabileceksiniz. Batarya tüketimini çok daha iyi bir şekilde ayarlayabileceksiniz.

Laptop bilgisayarda çok uzun zaman geçiren kullanıcılan en çok şikayetçi oldukları konu, bilgisayar şarja takılı değilken şarjın çok çabuk bitmesi, bilgisayarın hemen kapanmasıdır. Power mode, bu sorunları bir noktaya kadar çözecekmiş gibi görünüyor. Bilgisayarın performans seçimine göre ne kadar güç harcayacağı kolaylıkla ayarlanacak. Bilgisyarı güç koruma moduna aldığınızda ekranın parlaklığını ne zaman kaybedeceği,, bilgisayarın kendisini ne zaman uyku moduna alacağı rahatlıkla ayarlanabiliyor.

Bilgisayarın daha az performansla çalışarak daha az şarj yemesini sağlayabiliyorsunuz.  Bu özellikler, bilgisayarın şarj tüketiminden şikayetçi olan Wİndows işletim sistemli laptop sahipleri için bir umut ışığı oldu. Bu özellik Windows’a itibari açıdan da bir değer katacak. Zira Windows ile Mac ürünler karşılaştırılırken, Windows’un en geride kalan özelliklerinden biri de şarjın çabuk tükenmesiydi.

Windows eğer bu açığını kapatabilirse sadece kullanıcılarına bir iyilik yapmakla kalmayacak aynı zamanda rakibine karşı önemli bir puan kazanacak.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Windows 10 Mobil Güncellemesi Ertelendi Mi?

Windows 10 Mobil Güncellemesi Ertelendi Mi?

2015 yılının sonlarına yaklaşırken, yıla damgasını vuran teknolojik olaylar arasında elbette ki Microsoft’un Windows 10 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.