Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / Windows 8 Türkçeleştirme

Windows 8 Türkçeleştirme

Windows 8 işletim sisteminiz elinize İngilizce olarak mı geçti? Ya da bir bilgisayarcıya götürdünüz işletim sistemini yeniledi ama İngilizce yüklemiş veya başka bir dilde. Windows dil paketlerini kullanarak kendi dilinize çevirebilirsiniz işletim sisteminizi.

Windows 8 yerel bölge ayarlarından yaşanılan bölge ve dili Türkçe-Türkiye olarak değiştirdikten sonra Windows update i kullanarak işletim sisteminizin Türkçe (ya da başka istediğiniz bir dil) dil paketini indirerek sistem dilini değiştirebilirsiniz.

Öncelikle “Control Panel” i açıyoruz. “Language” yani dil seçeneklerine giriyoruz. “Change Your Language Preferences” bölümünde eğer yukarıdaki bölge ayarlarını daha önce Türkiye ve Türkçe yaptıysanız otomatik Türkçe dilini indirmeyi önerecektir.

Windows 8 Türkçeleştirme
Windows 8 Türkçeleştirme
Windows 8 Türkçeleştirme
Windows 8 Türkçeleştirme
Windows 8 Türkçeleştirme
Windows 8 Türkçeleştirme

“Download and install language pack” komutuyla yeni dil paketini indirip yükleyelim. Yükleme sonunda bizden bilgisayarı yeniden başlatmamızı isteyecek.

 

Yeniden başlayan sistemimizde yine” Control Panel” den “Language” kısmına gelip sol taraftan “Advanced Settings” linkine tıkladığımızda ortada açılan listeden Türkçe yi seçeriz. Oturum kapatılacağı uyarısı çıkacaktır. “Log Off” dediğinizde artık Windows 8 Türkçe olarak karşınıza çıkacaktır.

Windows 8 Türkçeleştirme
Windows 8 Türkçeleştirme

 

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Nintendo Switch Online Playstation Plus’a Rakip Oluyor

Günümüz dünyasında teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte başta gerek eğlence amaçlı gerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.