WWF Rusya’dan Bağış Kampanyası: The Tiger Running Challange

0
396 görüntülenme

Mobil dünyanın gelişimi ile birlikte sosyal sorumluluk projelerinin de binlerce, milyonlarca kişiye “cepten” ulaşması sağlanmış oldu. Buna son örneklerden birisi ise WWF Rusya’nın ortaya koyduğu “The Tiger Running Challenge” kampanyası…

Oldukça dikkat çeken bir bağış kampanyasına imza atan WWF, bu kampanya ile birlikte nesli tükenmek üzere olan hayvanları insanlara göstermeye çalışıyor. WWF, daha önce de bu tür kampanyalar ile adından söz ettirmiş, bu nedenle de sosyal sorumluluk anlamında örnek alınan bir yapıya dönüşmüştü.

Three Hungry Boys

Son gerçekleştirilen WWF Rusya kampanyası ise “Run4Tiger” ismiyle anılıyor. Kampanyanın uygulanmaya başlaması ile beraber oldukça etkili olduğu da açık bir şekilde görülüyor. Kampanyayı gerçekleştiren dijital reklam ajansı ise çoğu sektör oyuncusunun yakından bildiği Hungry Boys

Run4Tiger kampanyasında asıl amaç, nesli tükenen Amur (Sibirya) kaplanları adına bağış toplamak olarak belirlendi. Sadece 450 tane kalarak doğaya veda etmeye hazırlanan Amur kaplanları, tehlike altında oldukları için tüm dünyaya gösterilmeye çalışılıyor.

Panthera_tigris_altaica_13_-_Buffalo_Zoo

Tiger Challenge uygulaması ile tüm kullanıcılar, üzerinde bir GPS cihazı takılı olan herhangi bir kaplan ile yarışıyor. Uygulamanın işlerliği ise, kullanıcıların günde ortalama olarak 10 kilometreyi koşabilmesi… Çünkü bu kaplanlar, günlük hareket seviyesi olarak bu civarda bir niteliğe sahipler. Eğer söz konusu mesafe tamamlanamazsa, kullanıcılar WWF’ye 5 dolar bağışlamak zorunda kalarak kampanyada pay sahibi oluyorlar.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.