Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Teknoloji / Xiaomi 12 Saat İçinde 2 Milyon Adet Akıllı Telefon Satmayı Başardı!

Xiaomi 12 Saat İçinde 2 Milyon Adet Akıllı Telefon Satmayı Başardı!

Uzak Doğu’da Samsung’a rakip olmaya çalışan Xiaomi, bunu Çin’de başarmış gibi duruyor. Son olarak toplam 12 saat içinde, 2 milyon adetten fazla akıllı telefon satışı yapan firma, bu anlamda tüm dikkatleri de üzerine çekmeyi başardı.

Xiaomi-Logo

Xiaomi, daha önceleri de Microsoft tarafından ilgi görmesi ile gündem olmuştu. Birkaç zaman öncesinde, Hindistan pazarına da hızlı bir giriş yapmış olan firma, bu anlamda satışlarını internet üzerinden yapmakta iken, ilk fiziksel mağazasını da bu hafta açmış oldu. Haberimize konu olan satış ise, 7 tane Asya ülkesini kapsayacak şekilde ayarlanan ve toplamda 12 saat sürecek olan bir kampanya içinde, toplam olarak 2,04 milyon adet akıllı telefon satılmasıydı.

xiaomi-mi3-8

Xiaomi, söz konusu etkinliği 5. Kuruluş yıl dönümünü kutlamak için gerçekleştirdi. Wall Street Journal ise, 5. Yılına giren şirketin başarısındaki nedenleri inceledi. Bu anlamda ortaya konan veriler, Çin merkezli teknoloji şirketinin fiziksel de olsa, internet tabanlı da olsa, müşterileri ile sıcak ve iyi bir ilişki yürütmesini işaret etti.

TechOne3_Xiaomi-800x500_c

Şirketin başarısında ürün güncelliğine önem verilmesi de büyük bir pay sahibi. Örneğin, 2015 yılının Şubat ayında piyasaya sürdüğü özel Android sürümü sürekli olarak güncellendiği için, bu sürümün kullanıcı sayısı 100 milyon kişiyi geçti. Zaten firmanın 2014 yılında sattığı akıllı telefon adedi de 61 milyonu bulmuştu.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Nintendo Switch Online Playstation Plus’a Rakip Oluyor

Günümüz dünyasında teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte başta gerek eğlence amaçlı gerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.