Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates
Başlangıç / Yaşam / Yerli Otomobil Çakma Cadillac ya da Saab mı?

Yerli Otomobil Çakma Cadillac ya da Saab mı?

Yerli otomobil lansmanından sonra sosyal medyada aracın Cadillac BLS 2007 modelin aynısı olduğu bilgileri yer aldı. Gerçekten de dikkatlice incelendiğinde aracın Cadillac olduğu aşikar. Hatta Saab markasının bir modelinin de aynı çizgileri taşıdığı belirtilmiş.

İlk başlarda yetkili ağızlardan bununla ilgili bir açıklama gelmezken daha sonra aracın gerçekten Cadillac olduğu ancak sadece motor ve diğer aksamları test amacıyla bu araç kasasının içine konulduğu söylendi. Yani daha sonra kasasının da dizayn edilip değiştirileceği söylendi.

Yerli Otomobil Çakma Cadillac ya da Saab mı?
Yerli Otomobil Çakma Cadillac ya da Saab mı?

Ancak kasa oluşturulmadan arabanın nasıl prototipi yapılıyor anlam veremedim. Yerli otomobil elbette yapılsın ama Devrim gibi bir arama olsun. Herşeyi ülkemizde dizayn edilip tasarlansın ve üretilsin. Motoru bilmem nerden, kasası bilmem nerden yerli otomobil olacaksa, zaten Fiat ve Renault yerli diyebiliriz.

Ayrıca yerli otomobile geçmeden önce samanı bile ithal eden bir ülke olduğumuzu ve her daim dışarıya bağımlı bir ülke olma durumundan çıkmadıkça yerli ürünlerin de imalatının çok zor olduğunu düşünüyorum.

Hakkında Volkan ŞABAHAT

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Şovu Planet of the Apps Yayında

Teknoloji, insanlık tarihi boyunca gelişti. Fakat, özellikle 90’lar sonu ve 2000’lerin başında bilgisayar ve internet ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.