Alüminyum Hibrit Kalıplama Nedir?

0
397 görüntülenme

Profesyonel 3 boyutlu yazıcılardan yararlanılarak uygulanan alüminyum hibrit kalıplama, geleneksel olan üretim yöntemleri arasında bulunan plastik enjeksiyon ile birlikte uygulanır. Alüminyum hibrit kalıplama, yüksek kalitede düşük maliyet ile parça üretme ihtiyacınızı karşılamanıza imkan tanır.

Dik işleme merkezlerinde kalıplarınızı işletebileceğiniz alüminyum hibrit kalıplamalar, erozyon tezgahlarından geçirilerek kalıpların daha detaylı hale gelmesini sağlar. Alüminyum hibrit kalıplama ortalama 500 tona kadar baskı alabileceğiniz imkanı size sunar. Seri üretim kalitesinde parça üretilebilen plastik enjeksiyon preslerinden destek alınır.

3 boyutlu yazıcılar ile üretilen kalıp çekirdekleri, klasik CNC’ler ile işlenen kalıp setlerine montajlanır ve seri üretimde kullanılacak olan gerçek malzemelerin test edilebilmesine de imkan sağlanır. Cam elyaf katkılı malzemeler ve insert’e sahip üretimler ile birlikte klasik kalıpçılık işlemlerinde uygulanan tüm çözümler alüminyum hibrit kalıplama içerisinde sizlere sunulur.

Alüminyum Hibrit Kalıptan Üretimi Nerede Yaptırabilirim?

Profesyonel bir alüminyum hibrit kalıplama hizmeti aldığınız zaman kalıplarınızın üretim aşamasında sizlere düzenli olarak bilgi verilir. Böylelikle güncel durum hakkında detaylı bilgi almış olursunuz.

Tasarımlar ile ilgili öneriler ve kalite standartları çerçevesinde hazırlanan parçaların en iyi koşullarda size teslim edilmesi de profesyonel bir markadan hizmet aldığınız zaman mümkün olur. Ancak tüm bu avantajlardan yararlanabilmek için güvenilir ve bilinirliği yüksek bir firma seçmeniz gerekir.

Seri üretim sürecinde meydana gelebilecek olan gecikmeleri de engellemiş olursunuz. Böylelikle müşterilerinize tam zamanında hizmet sunarsınız. Sertifikasyon ve malzeme testlerinde geçecek olan zamandan da tasarruf ederek üretim kalıplarına yoğunlaşabilirsiniz.

Türkiye’de bu kalıp hizmetini veren tek marka +90 3B Dijital Fabrika tarafından hazırlanan alüminyum hibrit kalıplama sayfasına göz atarak bu işlemler hakkında teknik bilgi ve hizmet alabilirsiniz. Alüminyum hibrit kalıplama ile birlikte 3D tarama servisi, 3D baskı hizmetleri ve prototip üretimi ile birlikte daha pek çok alanda hizmet veren marka ile iletişime geçerek ihtiyaç duyduğunuz hizmet ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Alüminyum Hibrit Kalıplama ile Hangi Ürünler Üretilir?

Alüminyum hibrit kalıplama ile plastik otomotiv iç trim parçaları üretilebilir. Testlere uygun beyaz eşya endüstrisine ait olan parçalar da üretime dahildir. Optik testler için vazgeçilmez parçalar arasında yer alan PMMA ve PC şeffaf aydınlatma parçaları da alüminyum hibrit kalıplama ile üretilebilir.

Elektronik komponent parçaları, plastik kutular ve muhafazası için kullanılması gereken ürünler ile birlikte alüminyum ve krom kaplamaya uygun olan tüm parçalar alüminyum hibrit kalıplama ile sizlere sunulur.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.