Çiçekler Kadınların Yüzünü Gülümsetmeye Yeter

0
353 görüntülenme

İnsanların sosyal varlık olmaları onların bir arada yaşamak zorunda olmaları sonucunu doğurmuştur. Aslında bu zorunluluk insanların da istediği bir zorunluluktur. Çünkü insanlar birbirleriyle olan iletişimleri aralarında akışlar insanı hayata bağlayan en önemli etkenlerden biridir. Bilinçli tercih edilmeyen yalnızlık insanları ciddi bunalımlara sürükleyebilir ve hatta bu durum onların psikolojilerin ileri safhada bozulmalarına bile yol açabilir. O nedenle beraber yaşamak ve sürekli gerek maddi gerek ise manevi paylaşımlarda bulunmak iyileştirici olmaktadır. İnsanoğlunun iletişim halinde olması birbirlerine olan duygularını da aktarmanın en kolay yoludur. Ancak duygu aktarımı sırasında kullanılan birtakım semboller ve araçlar vardır. Bu araçtan atalarımızdan da genetik yoluyla bize aktarılan çiçek gönderme eylemidir. Artık modern bir hal almış olsa da temel de ana tema aynıdır.

Çiçek Market
Çiçek Market

Her yaştan insanın cinsiyet fark etmeksizin gördüğü zaman içini aydınlatan ve enerjisini yükselten bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle birçok alanda tercih edilmektedir. Gerek kadınların gerekse küçük kızların hediye alma konusundaki istekleri birçokları tarafından bilinmektedirler. Hediye almayı sevmeleri hediye vermeyi sevmediklerini anlamına gelmemelidir. Ancak hediye almak onları bir nevi değerli hissettirmekte ve bu hissettikleri değeri karşı tarafa kat be kat fazlasıyla geri aktarmalarına sebep olmaktadır. Aslında bilinçaltlarında kadınların aldıkları hediyeler ile kendileriniz özdeşleştirdikleri de bir gerçektir. Bir kadına eğer bir çiçek hediye ederseniz kendini onun gibi hissedecektir.

İnsanların birbirlerine olan duygularını her yolla dile getirdikleri bir gerçektir. Gerek söz ile ifade edilebilmekte gerek ise alınan ve verilen hediyeler ile ifade edilmektedir. Ancak birçok insanın hem fikir olduğu hediye şüphesiz çiçeklerdir. Çünkü çiçeğin kendine has bir canlılığı ve kendine has bir pozitif enerji alanı bulunmaktadır. Bu özelliği ona her yaştan insan tarafından sevilmesine sebep olmaktadır. Eğer bir kadına hediye olarak çiçek almayı tercih edersiniz bu belki de alınacak hediyeler arasından alınan en doğru hediye olacaktır. Kadınlar anne olmasalar bile içlerinde anne potansiyeli olduğu için şefkat yaymaktadırlar. Bu şefkatlerine karşın ona doğanın en güzel bitkileri olan çiçeklerin hediye edilmesi de manidar olacaktır.

Kaynak: http://www.cicekmarket.com/cicek-gonder.asp

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.