Ödüllü Oyunlar

0
342 görüntülenme

Gün geçmiyor ki teknoloji hayatımızda bir birey kadar söz sahibi olmasın. Hatta olmazsa olmazımız oldu çoktan. Her birimizin evinde en azından bir bilgisayar var.İnternet kullanıcıları sayısı günden güne artmakta. İş hayatından okul hayatına okul hayatından gündelik hayata iş hayatına hep internete sığınır olduk. Hayatımıza kolaylık getiren bu iletişim gücüne ihtiyaç duymaya başladık.

vopGzR

Duraklarda beklemiyoruz artık uygulamalar ile otobüsün, metronun ne zaman durağımıza geleceğini öğreniveriyoruz. Her şey artık çok kolay oldu ve olmaya da devam ediyor. Çocuklarımız da birden kendini bu hayatın içinde buluyor. Çevremizden de çoğumuzun bildiği gibi hemen alışıveriyorlar bu teknoloji aletlerine. Bu müthiş duyguyu daha hayatın başında tattıkları için şanslı olduklarını düşünüyorum. Onların öğrenmesi belki bu yüzden daha hızlı.

Çocuklardan söz açılmışken onların büyümesi öğrenmesinde artık teknoloji, bilgisayar, internet olmazsa olmaz hale gelmiş. Ben zararlarından ziyade faydalarına odaklandığım için bu kadar müsterih konuşuyorum. Çünkü hepimizin bunu yapması gerektiğini düşünüyorum. Bunun sebebini aslında yazımın başında anlatmıştım.Düşünün hazel bebek oyunları mesela. Birbirinden güzel oyunlarla bebeklerin dikkatini çekmekte. Aslında hazel bebek oyunları değil de hazel bebek okulu diyebilirlermiş. Bunda asla mübalağa yapmış olmazlar, çünkü inanılmaz bir öğrenim aracı hazel bebek oyunları. Miniklerimize aile sevgisi, temizlik, hayvan sevgisi gibi daha bir çok önemli değerleri öğretiyor adeta ve tüm bunları eğlenerek yaptırıyor.

Şimdi düşünelim bu rahatlığı bilinçli şekilde değerlendirelim. Siz ebeveynler hazel bebek gibi uygulamaları yada diğer eğitsel programları mutlaka miniklerimizle tanıştırın. Teknoloji bizi tutmasın biz teknolojiye tutunup güzel yerlere çıkalım. İnterneti kötü olarak görmeyip, onun faydalı olan yönlerinden eksik kalmayalım.
Kaynak: ödüllü oyunlar

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.