Akıllı Telefonlardan Uzaklaşarak Geriye Dönüş Yaşama İmkanı “Light Phone!”

0
304 görüntülenme

Akıllı telefonlar hayatımızın hemen her yerinde ve kesinlikle vazgeçilmezlerimizden biri haline geldi. Yolda yürürken, otobüste, metroda, arkadaş ortamında, kısacası her yerde sürekli elimizden düşürmediğimiz bu akıllı telefonlar kısa sürede çabuk bilgiye ulaşmamızda çok büyük bir etken olmasından kaynaklı çok önemli cihazlar olarak karşımıza çıkar.

Eskiden özel hayat daha kapalıyken, kimdi hayatımızı ortaya dökmek moda oldu. Kim, kiminle, nerede olduğu bizi daha çok ilgilendiren konular arasında yer almasından dolayı bile bu akıllı telefonlara ihtiyaç hissettirir duruma getirdi.

w704-1-43938

Ancak herkes bu cihazlardan vazgeçemeyip bir yandan da “Radyasyona boğuluyoruz, eskiden telefon mu vardı, eskiden ne yapıyorduk, daha az kullanılmalı bence” gibi cümleler kurmaktan da geri kalmıyoruz. İşte, şimdi bu cümleleri kuranlara yeni bir teknoloji çıktı. “Light Phone!”

Daha basit yaşadığımız zamanlara bir nostalji yapmak güzel olmaz mıydı? Light Phone dediğimiz cihaz sadece numara girişi yapılabilen bir telefon. Dolayısıyla da sadece telefon görüşmesi yapılabilirken, bir de saati gösteren bir mekanizmaya sahip.

light

 

Başka hiçbir özelliğe sahip olmayan bu cihaz o kadar küçük ki cüzdanda taşınabilecek kadar ince ve minik boyutlu. Yaklaşık kredi kartı büyüklüğünde olan bu cihaz telefonun şarjı bitse bile dahili SIM kartı sayesinde 500 dakika daha konuşmaya imkan sağlıyor. Tek seferde şarj etmenin sonucunda 20 gün kadar telefonu kullanabilmek mümkün.

Light Phone için çok rağbet olup olmayacağını zaman gösterecek. 2016‘nın mayıs ayında piyasaya çıkacak olan cihaz 100 dolar gibi bir ücretle satın alınabilecek.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.